REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Rektör Alim Yıldız’a Göre işler yolunda! O zaman KYK yurtları neden kapatılıyor?

Rektör Alim Yıldız’a Göre işler yolunda! O zaman KYK yurtları neden kapatılıyor?
26 Eylül 2020 - 14:48

2020 yılında yapılan Yüksek Öğretim Kurumları sınavının ardından Cumhuriyet Üniversitesini tercih eden öğrenci sayısının geçen yıla nazaran yüzde 8 arttığını aktaran Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Alim Yıldız, “Üniversitemizin genel doluluk oranı yüzde 95 civarında.

Rektör Alim Yıldız’a Göre işler yolunda! O zaman KYK yurtları neden kapatılıyor?

Şuan yabancı uyruklu öğrencilerle birlikte 10 bini aşkın öğrencimiz var. Pandemiden dolayı bu dönem online eğitim yapma kararı aldık. Sadece tıp ve diş hekimliği son sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim vereceğiz. Diğer fakültelerdeki uygulamaların bir kısmını bahar döneminde yapacağız” dedi.

KANGAL VE DİVRİĞİ KYK YURTLARI KAPATILDI!

Sivas’ın Kangal ve Divriği ilçelerinde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayan KYK yurtların kapısına Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin tercih edilmemesi nedeniyle geçtiğimiz hafta kilit vuruldu.

Bu kapsamda Divriği ile birlikte Kangal KYK yurdu da kapatıldı.

Divriği’de Hayırsever Ermaden, Prof. Dr. Mahir Tevrüz ve Önder Ailesi tarafından yaptırılan 2011-2012 öğretim yılında hizmete açılan ve 2 yıl önce de Kredi Yurtlar Kurumu’na devredilen öğrenci yurduna ve Kangal’da bulunan Hasan Yılmaz KYK öğrenci yurtları kapatıldı.

REKTÖR YILDIZ ÇOK TERCİH EDİLİYORUZ DEDİ!

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesinin Türkiye genelinde 2020 YKS yerleştirme sonuçlarına göre en çok tercih edilen Üniversiteler arasında olduğunu söyledi.

Fakültelerdeki doluluk oranının yüzde 99 civarında olduğunu aktaran Rektör Alim Yıldız, “Üniversitemizin genel doluluk oranı yüzde 95.22. Ön lisans doluluk oranımız ise yüzde 91.61.

Fakültelerimizin doluluk oranı yüzde 98.79. Genel doluluk oranımızı Meslek Yüksek Okulları düşürüyor.

Geçen yıla nazaran genel doluluk oranında yüzde 8’lik bir artış var” dedi.

Öğrenci artışının yaşanmasının oldukça sevindirici olduğunun altını çizen Rektör Yıldız, “Geçen yıl Mühendislik ve İktisadi İdari Bilimlerde bir düşüş vardı. Edebiyat Fakültesindeki bazı bölümlerde düşüş vardı.

Bizim korkumuz düşüşün bir sonraki yılda hızlanarak artar diye düşünüyorduk. Daha az öğrenci gelir diye düşünüyorduk. Yaklaşlık 9 bin 700 öğrenci bekliyorduk. Şuan 9 bin 400 öğrenci Üniversitemize yerleşmiş oldu. ” ifadelerini kullandı.

KYK YURTLARI NEDEN KAPATILDI?

Rektör Alim Yıldız’ın açıklamalarında yer alan bilgilere göre Sivas Cumhuriyet Üniversitesi en çok tercih edilen Üniversitelerden biri şeklinde ifade edilirken kapatılan KYK yurtlarının ise neden kapatıldığı merak konusu…

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]