DOLAR 31,2263 % 0.06
EURO 33,9289 % 0.09
STERLIN 39,6281 % 0.18
FRANG 35,5553 % 0.09
ALTIN 2.043,26 % 0,13
BITCOIN 1.940.439 8.741

Belediye Tarafından İşletilen Kütük Ev Restoran Özelleştirilecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Belediye Tarafından İşletilen Kütük Ev Restoran Özelleştirilecek

Paşabahçe Mesire alanında hizmet veren ve Belediye tarafından işletilen Kütük Ev Restoran özelleştirilecek. Belediye Meclis toplantısında gündeme gelen konu hakkında Kütük Ev´in zarar ettiği ifade edildi. Özelleştirmeyle işletme 3 yıllığına yıllık 125 bin lira bedelle 25 Ağustos´ta çıkacak olan ihaleyle özel bir firmaya verilecek.

Belediye Tarafından İşletilen Kütük Ev Restoran Özelleştirilecek

Paşabahçe Mesire Alanı´nda bulunan ve belediye tarafından işletilen Kütük Ev zarar ettiği gerekçesiyle özelleştiriliyor. Meclis toplantısında gündeme gelen özelleştirme durumu ilgili komisyona havale edildi.

25 Ağustos´ta yapılacak ihaleyle Kütük Ev özelleştirilecek ve özel bir firmaya verilecek. Ayrıca vatandaşların gittiği zaman istediği hizmeti bulamaması, menünün yetersiz olması ve Kütük Ev´in sürekli zarar etmesinin özelleştirme fikrinin ortaya çıkmasına neden olduğu ifade edildi.

Geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis toplantısında gündeme gelen konu hakkında AK Parti Grubundaki birçok Meclis üyesinin bu özelleştirmeye sıcak bakmadığı ifade edildi.

SOSYAL TESİSLERDE YENİ DÜZENLEME

Yine işletmesi Belediye´ye ait olan Cumhuriyet Meydanı´nda bulunan sosyal tesislerde de bir takım düzenlemelere gidildi. Bu tesislerin de özelleştirilmesi konusunun gündeme geldiği ancak Meclis üyelerinin çoğunluğunun tepki göstermesi neticesinde bu fikirden vazgeçildiği ifade edildi.

Alınan karar gereği yiyecek ve içecek fiyatlarına zam yapıldı. Belediye Meclis üyelerinin daha önce yüzde 25 indirimle yararlandığı tesiste bu ayrıcalık da kaldırıldı. Yine öğrencilere uygulayan yüzde 25 indirim de yüzde 15´e düşürüldü.

Bazı meclis üyelerinin kent meydanındaki sosyal tesislerin de özelleştirilmesini istediği bazı meclis üyelerinin buna karşı çıktığı öğrenildi. Kent meydandaki sosyal tesislerde özelleştirme düşünülmediği zarar etmemesi için fiyatlara zam yapılarak özelleştirmenin önüne geçildi. (Hakikat)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.