DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.316,86 0.747

Firmanın hatası nedeniyle kura iptal edildi! İşte yeni kuranın ayrıntıları

Yayınlanma Tarihi : Google News
Firmanın hatası nedeniyle kura iptal edildi! İşte yeni kuranın ayrıntıları

TÜRASAŞ’a alınacak olan 57 kişinin belirlendiği noter kurası geçtiğimiz günlerde iptal edilmişti.

Firmanın hatası nedeniyle kura iptal edildi! İşte yeni kuranın ayrıntıları

İhaleyi alan firma Pozitif Kurumsal Hizmetler Anonim Şirketi yaptığı açıklamada, “TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü bünyesinde taşeron firma olarak yürütmekte olduğumuz genel işçilik ve destek hizmetleri işi kapsamında İŞKUR sistemine yapılan başvurular neticesinde firmamız bünyesinde çalışacak 57 personelin kura çekilişi sistemde yaşanan teknik aksaklıktan dolayı, tüm başvurular kuraya dahil edilememiş ve bu sebepten dolayı kura çekilişi iptal edilmiştir. İşe girecek olan kişilerin kura çekilişi İŞKUR sistemine başvuru yapan mevcut tüm adaylar arasında ilerleyen bir tarihte tekrar yapılacaktır. Saygılarımızla” ifadelerine yer vererek kuranın iptal edildiğini duyurmuştu.

POZİTİF Kurumsal Hizmetler A.Ş. yeni bir açıklama yaparak yeni kura tarihini ve diğer ayrıntıları açıkladı.

Yapılan açıklamada “TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğü’nde taşeron firma olarak yürütmekte olduğumuz genel işçilik ve destek hizmetleri işi kapsamında 08.05.2024 tarihinde yapmış olduğumuz duyuruya istinaden ileri bir tarihe ertelenen kura çekimi için teknik aksaklıklar giderilmiş olup 20.05.2024 tarihinde saat 09.30’da noter huzurunda Nuri Demirağ Sosyal Tesislerinde kura çekimi yapılacaktır…” ifadelerine yer verildi.

HATANIN NEDENİ FİRMA!

Edinilen bilgilere göre TÜRASAŞ’ta çalışacak olan 57 kişi için taşeron firma olan POZİTİF Kurumsal Hizmetler A.Ş. adına İŞKUR üzerinde personel alım ilanı açıldı.

İlana başvuru yapan kişilerin dökümünü doğru şekilde almayan firma kuranın iptal edilmesine ve yeniden kura çekilecek olmasına neden oldu.

Haber merkezimize ulaşan çok sayıda kişi “kurada adımız çıktı diye mevcut işlerimizden ayrıldık. Bizim zararımızı kim karşılayacak. Mağduruz” diyerek tepki gösterirken kurada mimar olarak çıkan kişi ise “başvuran sayısı kadar kişi arasından kura çekildi. Ama kuranın iptal edildiği söyleniyor. Hakkım yeniyor” dedi.

Firmadan kaynaklanan hata nedeniyle bu ve benzer çok sayıda kişinin yaşayacağı mağduriyetin nasıl giderileceği ise merak konusu…

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP