Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivaslı STK’lar Barış Pınarı için “Tanrı Türk’ü Korusun” Dedi. 


Sivaslı STK’lar Barış Pınarı için “Tanrı Türk’ü Korusun” Dedi. 
1160
15 Ekim 2019 - 18:15

Sivas’ta STK’lar Adına Barış Pınarı Harekatı hakkında basın açıklaması yapan Türk Ocakları Sivas Şubesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet BOZDOĞAN “Tanrı Türk’ü Korusun” dedi.

Sivaslı STK’lar Barış Pınarı için “Tanrı Türk’ü Korusun” Dedi.

Bozdoğan’ın açıklama metninin tamamı şu şekilde:

“Türk Milleti ve onun teşkilatlı yapısı olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünya barışını tesis etmenin ne kadar zor; ama o ölçüde de gerekli olduğu bilinciyle hareket ederek sürekli barışı öncelemeye yönelik politikalar geliştirmiştir.

Ama milletimizin ve devletimizin bu tercihi maalesef çoğu zaman yanlış anlaşılmış; bunun içe dönük ve pasif bir dış politika anlamına geldiği zannedilmiştir.

Hâlbuki devletimiz, kurulduğu günden beri barışın tesisinde azami çaba harcamakla birlikte kendisinin ve bölgesinin güvenliğinin tehlikeye düştüğünü gördüğü zaman kesin kararlılıkla ve tarihinden gelen güvenle uluslararası ilişkilerde ne kadar aktif roller üstleneceğini müteaddit defalar göstermiştir.

Bilindiği üzere büyük Türk milletinin bağrından çıkardığı Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyinde “Barış Pınarı” adıyla bir operasyon başlatmış durumdadır.

Suriye Millî Ordusu’nun da destek verdiği bu operasyon, devletimizin bekasına tehdit oluşturan terörist grupları bertaraf etme kararlılığının yanında bu terörist gruplara açık ya da gizli destek veren siyasi oluşumlara ve devletlere yönelik de bir mesajdır.

Bu kararlılık mesajının uluslararası camia tarafından doğru algılanması, hem bölgemizin hem de dünyanın barış içinde yaşamasına ciddi katkılar sağlayacaktır.

Öte taraftan kimi uluslararası kuruluşların veya dünyanın patronluğuna ya da jandarmalığına soyunan bazı devletlerin ekonomik veya askerî tehditlerinin Türk Milletini ve devletini barışı tesis için inisiyatif alma kararlılığından vazgeçirmeyeceği bütün dünya tarafından bilinmelidir.

Asla hatırdan çıkarılmamalıdır ki istiklalimiz ve istikbalimizle ilgili tereddüt hâsıl olduğunda devlet ve millet olarak kâr-zarar hesabı yapmadan millî varlığımızı muhafaza ve müdafaa yolunda uluslararası hukuk çerçevesinde her yola başvurmaktan geri durmayız.

Bu kapsamda Türkiye’nin bundan 45 yıl önce bütün dünyanın tehdidine, ambargosuna ve kısıtlı imkânlara rağmen Kıbrıs’ta sergilediği kararlılığın çok daha etkin bir örneğini Barış Pınarı Harekatında sergileyeceğinden kimsenin şüphesi olmasın.

Milletimizin bağrından çıkan ve Türk İslam inancının bir yansıması olarak Hz. Peygamber’e atfen Mehmetçik adını taşıyan kahraman Türk askerlerinin daha önce olduğu gibi Barış Pınarı Harekatında da başarılarına bir yenisini ekleyeceğine yürekten inanıyor, fikrimizle, kalbimizle, dualarımızla ve gerektiğinde fiilen ve bedenen onların yanında olduğumuzu bütün dünyaya ilan ediyoruz.

Tanrı Türk’ü Korusun.”

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 143
  • Hayır --> 469
  • Karasızım --> 40
  • Fikrim Yok --> 27
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]