DOLAR 21,1559 % 0.92
EURO 22,7121 % 0.97
STERLIN 26,3346 % 0.26
FRANG 23,2069 % 0.58
ALTIN 1.320,53 % 0,56
BITCOIN 26.802,09 -1.273

Klimanızı Seçin, Mevsimlerden Korkmayın!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Klimanızı Seçin, Mevsimlerden Korkmayın!
blank
blank

Yazın sıcaklardan, kışın ise soğuklardan şikâyet etmek oldukça sık rastlanan bir durumdur. Bazı bölgelerde ise özellikle yaz ve kış ayları daha belirgin olarak hissedilir. Tüm bu mevsim çatışmalarının en güzel savaşçısı ise klimalardır. Özellikle yazlık bölgelerde neredeyse her evde bulunur. Ofislerde, evlerde ve diğer birçok kapalı alanda yaygın olarak kullanılır. Siz de kendiniz için uygun olan modeli tercih ederek yaz sıcaklarına son verebilirsiniz.

Doğru Klima İle Sıcaklar Artık Daha Serin

Klima almayı düşünen birçok kişi, kafalarına takılan bazı sorulardan dolayı vazgeçebilir. Örneğin fazla elektrik kullanması, yeterli gelmemesi gibi endişeler olabilir. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte sizi düşünen markalar tarafından üretilen modeller, tüm endişelerinizi ortadan kaldırabilir. Cihazın çeşidine karar verdikten sonra modellerin detaylarına göre karar verebilirsiniz. En çok tercih edilen ve popüler olan türlerden biri inverter klima türleridir. Hem yüksek enerji tasarrufuna sahip olması hem de hem sıcak hem de soğuk hava sunması sebebiyle öncelikli olarak tercih edilir. Devamlı şekilde ve aynı kapasitede üfleme yaptığı için enerji konusunda tasarruf sağlar. Birbirinden farklı dış tasarımları bulunan inverter modeller ile yaşam alanınıza da tarz katabilirsiniz. Bir diğer model ise Mobil klima seçenekleridir. Taşınabilir özellikleri sebebiyle en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. Genelde ofisler bu modelleri yaygın olarak tercih eder. Modelin türüne göre ister sıcak ister soğuk üfleme özelliği kullanılabilir. Boyut olarak da birçok çeşit vardır. Karar verirken bazı temel özelliklere dikkat ederek karar vermeniz yeterli olacaktır. A++ modeller, enerji ve elektrik tasarrufu sağlaması açısından fazla tercih edilir.

blank

Klima Modellerinden Size Uygun Olanı Seçin

Klima modelleri birçok çeşitte bulunur. Özellikle ev için tercih edilenler genelde duvara monte edilen ve inverter klima olarak bilinen modellerdir. Duvar tipi olanlar ise genelde evlerde ve kısmen de ofislerde yaygın olarak tercih edilir. Daha az özellikli olan ancak oldukça iş gören yalnızca soğutma amaçlı kullanılanlar ise özellikle yazın yüksek sıcaklığa sahip bölgelerde tercih edilir. Ayaklı klima modelleri ise evlerde değil, kafe gibi toplu alanlarda daha yaygın olarak tercih edilir. Kullanacağınız alana göre birçok çeşit model arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Ürün tercihi yaparken sizlere uygun modellerin yanı sıra bazı teknik bilgilere de dikkat etmek gerekir. Bunun için de cihazın özelliklerini iyi incelemeniz gerekir. Kullanacağınız alanın büyüklüğüne göre bir modeli değerlendirebilirsiniz. Bu noktada odanızın metrekare cinsinden hacmini 2,2 ile çarpıp 1000’e bölmeniz gerekir. Çıkan rakam oda için tercih etmeniz gereken BTU kapasitesini verir. Ancak, bu ölçünün sadece o oda için olduğunu unutmamalısınız. Eğer cihazı koyacağınız alan farklı ise yeniden BTU hesabı yapmanız gerekir. Havadar soğutucu olarak bilinen modeller ise aslında klima görevi görmezler. Havayı serinletme ve aynı zamanda da temizleme imkânı sunar. Model bakarken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de filtre özellikleridir. Zaman zaman bu filtrelerin değiştirilmesi ve bakımlarının yapılmasıyla daha uzun ömürlü olarak kullanma imkânı elde edilir.

blank

Doğru Klima Doğru Fiyat

Klima seçimi konusunda belirleyici kriterlerden biri de klima fiyatlarıdır. Klima fiyatları modellerine göre, güçlerine ve büyüklüklerine göre fiyat aralığı vardır. Yalnızca soğutucu olarak tercih edilecek olan modeller daha uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Yalnızca serinleme amaçlı düşünenler için bu modeller de yeterli olacaktır. Portatif olarak bilinen modeller, farklı boy ve yüksekliktedir. Aynı zamanda ısıtma güçleri ve enerji tasarrufu özelliklerine göre de fiyatlarında değişiklik görülebilir. Duvar monteli klasik modeller ise renkleri ve teknik özelliklerine göre değişen fiyat aralıklarına sahiptir. Her bütçeye uygun olan birçok klima modelini, avantajlı olarak ve ödeme kolaylığı ile alabilmek için siz de Koçtaş web sitesini ziyaret edebilir, yazın dayanılmaz sıcaklığına, kışın keskin soğuğuna son verebilirsiniz.

 

blank

YORUM YAP