DOLAR 32,2443 % 0.12
EURO 35,1987 % 0.07
STERLIN 41,4192 % 0.25
FRANG 35,4679 % 0.17
ALTIN 2.519,63 % 0,76
BITCOIN 66.673,99 -0.726

Recai Gülez’e kınama cezası ve rücu… Müdürlükten alınacak!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Recai Gülez’e kınama cezası ve rücu… Müdürlükten alınacak!

Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde okul müdürü, idareciler ve iki öğretmene kınama cezası ve rücu bakanlık müfettişlerinin yaptığı inceleme sonrasında onandı. Pazartesi günü tebliğ edilecek olan kararla okul müdürü Recai Gülez‘in görevden alınması bekleniyor.

Recai Gülez’e kınama cezası ve rücu… Müdürlükten alınacak!

MESEM programında kayıtların düzenli ve zamanında yapılmaması, stajyer ve öğrencilerin evraklarının kaybedilmesi, işletmelerin kayıtlarının sisteme girilmemesi, usta öğretici olmayan yerlerin usta öğreticisi var gibi öğrenci kaydı yapılması,  kayıt başına düşen ücretin usulsüz şekilde şirketlere dağıtılması gibi iddialarla Sivas’ta açılan soruşturma tamamlandı.

Büyük Sivas Medya Grubu’nun 2023 yılında gündeme getirdiği ve üzerinde ehemmiyetle durduğu bu konuda İl Milli Eğitim Müdürlüğü hemen harekete geçerek soruşturma açtı.

Konuyla ilgili bakanlıktan gelen müfettişler aylardır süren incelemeler neticesinde buyuksivas.com’un gündeme getirdiği bütün iddiaların doğru olduğu kanaatine vararak Sivas MTAL okul müdürü Recai Gülez başta olmak üzere, bazı idareciler ve iki öğretmene kınama cezası verilmesine karar verdi.

Devletin uğratıldığı zararında bu kişilerden rücu edileceği ifade edildi. Karar pazartesi günü Gülez ve diğer isimlere tebliğ edilecek…

“SİVAS MTAL” HESABINDAN İLBEYLİLERE SMS

MESEM konusunda yürütülen soruşturma Racai Gülez aleyhine sonuçlanırken bu durum yetmezmiş gibi Gülez tarafından yeni bir skandala daha bugün imza atıldı.

İlbeyliler Dernek Başkanlığı’na aday olan Recai Gülez “Sivas MTAL” başlığı ile devlete ait olan sms sisteminden İlbeylilere sms göndererek oy istedi.

Konuyla ilgili Sivas Milli Eğitim Müdürü Necati Yener soruşturma açılması talimatı vererek pazartesi günü Gülez’in savunmasını alacak.

GÖREVDEN ALINDILAR

Bir takım usulsüzlükler nedeniyle geçtiğimiz aylarda Gazi Lisesi Müdür ve idarecileri, Selçuk Anadolu Lisesi Okul Müdürü ve iki yardımcısı, Uluslararası İmam Hatip Lisesi Müdürü görevlerinden alınmıştı.

MESEM konusunda bakanlık tarafından suçu sabit olan ve kınama cezası ile cezalandırılarak devletin uğratıldığı zararın kendisinden rücu ettirileceği Sivas MTAL müdürü Recai Gülez’in, devlete ait SMS sistemi ile İlbeylilerden oy istemesi sonrasında okul müdürlüğü görevinden alınmasına kesin gözle bakılıyor..

GÖZ GEZİRİN…

“Recai Gülez’in söylemleri ile eylemleri arasında uçurum var”

“Okul Müdürü Recai Gülez’in arkasında sendika mı var?”

“Ergüven Aslan’ın Recai Gülez’e Sorması Gereken Sorular”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın gözde projesi MESEM Sivas’ta sekteye uğruyor” ,

Sivas’ta önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencileri böyle mağdur edildi” ve

Sivas’ta 3308 Sayılı Kanun Kapsamında Kaç İşletme Denetlendi?

HYC Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Metin Korkmazer 26 Nisan 2024 / 23:15 Yanıtla

Eğitim camiasına bu kadar emeği geçmiş kişi,dernek başkanı olduğu için eleştiri mağduru yapılmasını üzüntü ile karşılıyorum

Fevzi bulut 20 Nisan 2024 / 16:07 Yanıtla

Recai Gülez ile dertleri ne birileri kına yaksın