DOLAR 27,5411 % 0.17
EURO 28,8764 % 0.05
STERLIN 33,4748 % 0.35
FRANG 29,9155 % 0.06
ALTIN 1.612,65 % -0,03
BITCOIN 759.401 -1.661

Keşke Her Gün 23 Nisan Olsa!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Keşke Her Gün 23 Nisan Olsa!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde; Sivas Valiliği makamını temsili olarak Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulu 4-B öğrencisi Mustafa Erdem Hatip devraldı.

Keşke Her Gün 23 Nisan Olsa!

İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Arslan nezaretinde Nuri Dönmezcan İlkokulu Müdürü Bülent Özkan, Sınıf Öğretmeni Suna Baran ve öğrenci Mustafa Erdem Hatip Sivas Valiliği makamında kabul edildi. Daha sonra Valilik koltuğu genç öğrenciye devredildi. Temsili Sivas valiliği görevini alan Mustafa Erdem Hatip’in ilk talimatı ise Sivas İl Emniyet Müdürü Burhan Akçay’ı arayarak okul giriş çıkışlarında emniyet denetimlerinin artırılmasını oldu.

“Bu mutlulukları yaşarken içimizdeki acı da hala taze”

Minik Vali Hatip, kendisine bu fırsatın verilmesinden dolayı teşekkür ederek, “Öncelikle arkadaşlarımın 23 Nisan Bayramını kutluyorum. Bize bu güzel bayramı armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Aynı zamanda tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Bu mutlulukları yaşarken içimizdeki acı da hala taze. Çok kısa bir süre önce yaşadığımız depremler hepimizi derinden yaraladı. Bu vesile ile depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tüm milletimize geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah bir daha bu tür acıları yaşatmasın. Biz de okul olarak, öğretmenler olarak, veliler ve sınıf arkadaşlarımızla birlikte depremin ilk gününden itibaren elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Şu an okulumuzda deprem bölgesinden gelen 140 arkadaşımız var. Bu kardeşlerimize yardım etmenin ne kadar önemli olduğunu bizlerde yaşayarak öğrendik. Yardım etmenin insanı ne kadar mutlu ettiğini çocukta olsak artık biliyoruz. ” dedi.

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri


YORUM YAP