SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Kent Konseyinden Vali Gül’e Ziyaret

Kent Konseyinden Vali Gül’e Ziyaret
Bu haber 03 Ekim 2017 - 14:57 'de eklendi

Sivas Valisi Davut Gül, Kent Konseyinden Başkanı Serdar İnce ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Kent Konseyinden Ziyaret

Ziyarette konuşan İnce, Kent Konseyi olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, 10 Eylül tarihinde lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde uyuşturucu ile mücadele konusunda sempozyum düzenleyeceklerini ifade etti. Âşıklar şehri Sivas için TRT Sivas Radyosu kurulması yönünde destek de isteyen İnce, TRT repertuvarında pek çok Sivaslı sanatçının ve Sivas türkülerinin olduğunu söyledi.

Vali Davut Gül’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye genelinde uygulamaya geçilen proje ile okulların tamamının kamera sistemi ile MOBESE’ye bağlanacağını dile getirdi. Bu sayede okullarda geçmişe yönelik de olsa tüm olayların ve şüphe uyandıran kişi ya da kişilerin takip edilmesinin kolaylaşacağını belirten Gül, sistem ile her türlü olaya anında müdahale şansı olacağını vurguladı. Çocukların uyuşturucu ile mücadelede bilgilendirilmesinin önemli olduğunu ve Valilik olarak da düzenli eğitimler gerçekleştirdiklerini dile getiren Gül, bu doğrultuda destek olan kurum ya da kuruluşlara da teşekkür etti.

Vali Gül, Sivas’ın âşıklar diyarı olduğunu da hatırlatarak, TRT Sivas Radyosu’nun kurulmasının mutluluk verici olacağını sözlerine ekledi.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER