Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ta Görev Yapan Kaymakam da Dahil Olmak Üzere Bir Çok Kaymakam FETÖ’den Alındı!

Sivas’ta Görev Yapan Kaymakam da Dahil Olmak Üzere Bir Çok Kaymakam FETÖ’den Alındı!
07 Eylül 2020 - 15:33

Daha öncesinde ilimiz Sivas’ta Hafik Kaymakamı olarak görev yapan Abdullah Özadalı 2017 yılında açığa alınmış ve görevden uzaklaştırılmıştı bir süre sonra görevine dönmüştü. Özadalı ile birlikte İçişleri Bakanlığı tarafından FETÖ ile mücadele kapsamında Batman ve Erzurum’da 5 ilçe kaymakamı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması nedeniyle bugün tekrar görevden alınırken, Şanlıurfa’da da 2 ilçe kaymakamı ise açığa alındı.

Sivas’ta Görev Yapan Kaymakam da Dahil Olmak Üzere Bir Çok Kaymakam FETÖ’den Alındı!

Batman’da Sason ilçesinin kaymakamı Abdullah Özadalı ile Beşeri ilçesinin kaymakamı Sinan Aşçı, haklarında başlatılan terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı.

Özadalı’nın Sason Kaymakamlığı’na 10 Eylül 2018’de, Aşçı’nın ise Beşiri Kaymakamlığı’na 7 Ağustos 2019’da göreve başladıkları biliniyor.

Ayrıca Erzurum’un Narman, Uzundere ve Hınıs ilçe kaymakamları FETÖ soruşturması kapsamında görevden alındı. Şanlıurfa’nın Akçakale Kaymakamı Hamza Özer ile merkez Karaköprü ilçe Kaymakamı Ufuk Akıl’ın ise açığa alındığı öğrenildi.

Kaymakamların neden açığa alındığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca memurlar.net’te yer alan habere göre Personel Genel Müdürlüğü’nce hafta sonu isimleri belirlenen kaymakam ve vali yardımcılarının görev yaptığı illerin valilerine talimat gönderildiği öğrenildi.

Kesin olmamakla birlikte 70’e yakın kaymakam hakkında açığa alınma işleminin uygulandığı belirtiliyor.

Soruşturmanın, daha önce mülki idareye yönelik soruşturmayı yürüten Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı ile MİT Başkanlığı’nın tespitleri sonrasında başlatıldığı öğrenildi.

Listede 400 dolayında mülki idare amiri olduğu öne sürülüyor. Soruşturmanın FETÖ’nün devlet içinde yerleşmeye hız verdiği süreçteki “95. Dönem Kaymakamları” üzerine yoğunlaştığı ifade ediliyor. Görevden alınan kaymakamlar hakkında Ankara’da FETÖ’den adli soruşturma başlatılacağı öğrenildi.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]