REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Hem Ekonomiye Hem Öğrenciye Katkı Sağlıyor

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Hem Ekonomiye Hem Öğrenciye Katkı Sağlıyor
23 Eylül 2020 - 13:05

Geçtiğimiz 2019-2020 eğitim öğretim yılında Sivas ekonomisine yaklaşık 5 milyon liralık bir katkı sağlayarak Sivaslı öğrencilerin eğitim öğretimine destek olan Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü düzenli olarak bu çalışmasını sürdürüyor.

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Hem Ekonomiye Hem Öğrenciye Katkı Sağlıyor

Pandemi kuralları gereği her ne kadar okullar PAzartesi’den itibaren açılsa da kısıtlı sayıda öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetleri başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Pandemi sürecinde evde vakit geçirmek zorunda olan öğrenciler için dağıtılan romanlar bu süreçte yaklaşık 30-40 bin öğrenciye ulaştırıldı.

Geçtiğimiz günlerde ise ana sınıfı ve ilk okul 1. sınıf öğrencilerine kuru boya, sulu boya, pastel, fotokopi kağıdı, fon kartonu, kalem, silgi, açacak, defter gibi materyaller dağıtıldı.

Ayrıca müdürlük Sivaslı öğrenciler için soru bankası, hazırlık kitapları, deneme sınavları, yaprak testide 8. sınıf ve lise öğrencilerine sınav öncesi süreçlerde ulaştırmış oldu.

Dağıtılan tüm materyaller Sivaslı esnaflardan alınırken hem öğrenciye hem de esnafa dokunan idareciler büyük takdir topluyor.

Sivas’ta kitap ve kırtasiye alanında faaliyet gösteren Genç Bilgi, Bilgi Kırtasiye, Vilayet Kitabevi, İslam Kitapevi, Birleşik Kitap Dağıtım, Hür Teknik Ofis, İmpex Kırtasiye, Kitap Center, Final Kırtasiye, Birikim Kırtasiye, Başarı Kitapevi, Nokta Kitapevi, Lim Kitapevi, Emre Kitapevi, İşler Kitapevi ve Dört Eylül Kitapevi ve diğer esnaflar yapılan milyonlarca liralık alımdan nasibini alarak bu sıkıntılı süreçte bir nebzede olsa rahatlamış oldu.

Ekonomiye ve öğrenciye katkı sağlayan idarecileri Büyük Sivas Medya Grubu olarak bizlerde ayrıca tebrik ediyoruz.

Büyük Sivas Haber

 

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]