SON DAKİKA
hava

Google News

Kasım Kılıç Eğitim Bir Sen’in Promosyon Tutarını Az Buldu

Son Güncelleme :

18 Ağustos 2022 - 21:12Kasım Kılıç Eğitim Bir Sen’in Promosyon Tutarını Az Buldu

25 Mayıs’ta saat 10.00 da başlayan Sivas Merkez ve 7 ilçede 7530 Eğitim çalışanını kapsayan banka promosyon ihalesinde Yapı Kredi Bankası ile 3 yıllığına her bir çalışan için 14 000 liraya imza atılmıştı.

Kasım Kılıç Eğitim Bir Sen’in Promosyon Tutarını Az Buldu

Atılan bu imza ile Sivas Merkez ve 7 ilçede görev yapan eğitim çalışanları 14 000 TL promosyon ücretini 25 Eylül’de peşin olarak alacaklar.

Konuyla ilgili imzaların atıldığı gün bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen Sivas Şubesi “Milli Eğitim çalışanlarına ülkemizde verilen en yüksek rakama imza attık. Ücretler eğitim çalışanlarımızın hesabına tek seferde yatırılacak. Promosyonlardan nakil gelenler faydalanacak, ayrılıp gidenler iade etmeyecek. Ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğimiz bu süreçte varılan anlaşma önemli bir sendikal kazanımdır. Daha önce promosyon bedelleri çalışanlara ödenmezken yoğun mücadelelerimiz sonucunda promosyonun tamamının çalışanlarımıza ödenmesini sağlamıştık. Bizimle birlikte ülkemizde 8 Milyon ücretli kesim promosyonlardan faydalanmakta. Esas kazanımımız bu olmakla beraber her yeni anlaşma döneminde söyledikleri yalan ve oluşturdukları algılarla eğitim çalışanlarını sahipsiz hissettirmek isteyen negatif, güdük ve güdümlü bir takım yapılar bu dönemde de görev yaptılar. Lakin eğitim çalışanlarının güven kapısı Eğitim Bir Sen mahcup etmedi.” demişti.

Ayrıca elde edilen 14 bin liralık anlaşmanın bir başarı olduğunu vurgulayan sendika  “Eğitim çalışanlarımız için her zaman daha iyisini yapacağız. Birtakım küçük sendikalar bu başarıyı sahiplenmeye çalışsalar da belgeler yalan söylemez. İmza yetkisi de alandaki etkide Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No’lu Şube ye aittir. Hassas ve başarılı çalışma sürecimizi yöneten Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’a, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Kurt, Şube Müdürü Muhammed Alpaslan Ünal ve Milli Eğitim Müdürlüğü Mutemedi Seyit Demir ‘e teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer vermişlerdi.

Aynı sendikanın diğer illerdeki promosyon tutarlarının 20 bin lira seviyesine ulaşması sonrasında fiyat güncellemesi talep ettiği öğrenildi.

KASIM KILIÇ ELEŞTİRDİ!

Konuyla ilgili Eğitim Mil Sen Genel Başkanı Kasım Kılıç’ta sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Eğitim Bir Sen’in memurun aleyhine işler yaptığını ifade etti.

Kılıç yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Sivas’ta Yetkili Sendika 2.5 ay öncesinde büyük bir başarı olarak sunduğu banka promosyon ihalesinin 14.000 liraya anlaşmış ama sonuç itibariyle diğer illerde 20.000 lirayı aşan ihaleler karşısında fiyat güncellemesi talep etmiş ve bu talep banka tarafından olumsuz karşılanmış.

Yetkili sendika tarafından bir çok durumda büyük kazanım olarak pazarlanan şeylerin memurun aleyhine olduğu zamanla anlaşılıyor maalesef…”

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol