DOLAR 32,2211 % 0.12
EURO 35,0277 % 0.09
STERLIN 40,9834 % 0.12
FRANG 35,4128 % 0.19
ALTIN 2.503,07 % -0,29
BITCOIN 71.170,01 6.19

Kanal 58’de “Adem Erdağı” Dönemi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kanal 58’de “Adem Erdağı” Dönemi

Sivas’ta 10 yıldır yayın yapan Kanal 58 TV yönetimi, el değiştirdi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Osman Yıldırım ve Sedat Özata ortaklığında bulunan ve Yönetim Kurulu Başkanlığını H. Osman Yıldırım’ın yürüttüğü Kanal 58 TV, bundan böyle Adem Erdağı’nın sahipliğinde yönetilecek.

ERDAĞI, “KANAL 58’İ SİVAS’A HAPSETMEYECEĞİZ”

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı, “Gündem Özel” programında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Kanal 58 TV’yi Sivas’a hapsetmeyeceklerini, Kars’tan İzmir’e kadar bir hat oluşturacaklarını söyleyen Erdağı, konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sivas merkezli bir televizyonuz. Hayırlı olsun. Televizyonumuz yayın merkezi Sivas. Bizim önceliğimiz Uşak, Denizli, İzmir ve Sivas olacak. Hiç biri öncelikli bir il olmayacak ama. Bu illerimizin hepsinde stüdyomuz olacak. Burada yapılan her şey İzmir’de de olacak, Denizli’de de olacak, Uşak’ta da olacak. Bizim kendimize ait, kendi ekiplerimiz, kendi yerimiz olacak. 4 stüdyo artı olarak diğer illerde ekiplerimiz olacak. Ege’de zaten 8 şehrimiz var. Denizli, Uşak, Kütahya, Muğla, Manisa, İzmir birde Burdur ve Isparta’da Akdeniz’e giriyor ama burada da ilgileniyoruz. Bunun yanında Ankara ve İstanbul olmazsa olmaz. Gerek Sivaslılar, Gerek egeliler, İstanbul’da şok sayıda derneklerimiz var. Bu derneklerin faaliyetleri oluyor, orada bir araya geliyorlar. Biz bunları ekranlarımıza taşımamız lazım. Bu tarafa gelirsek Sivas’tan Kanal 58 Sivas’a hapsetmeyeceğiz. Erzincan, Erzurum ve Kars, Yozgat, Ankara olacak. Kars’tan İzmir’e kadar birbiriyle hat oluşturacağız. Toplam 15 ilimiz, İstanbul var sadece dışarıda kalan İstanbul olmazsa olmazımız. Kendi ekiplerimizle burada yaptığımız çalışmaları ekranlara taşıyacağız. Ajanslara abonelik olacak ama bizim muhabirlerimiz kendi gözümüzle Anadolu’yu ekranlara taşıyacağız.”

“SLOGAN DEĞİŞMEYECEK”

Kanalın mevcut sloganın değişip, değişmeyeceği konusunda açıklamalarda bulunan Erdağı, “Sloganı değişmeyeceğiz. Slogan daha öncesi güzel yani “Anadolu’nun Yükselen Sesi” devam edecek. Her televizyon kendi bölgesinde 1 numaradır. Ulusal kanallar kusura bakmasın bizim çağımız şuanda. Sivas’ta yerel haberler ulusallardan daha çok izleniyor” ifadelerini kullandı.

“ÖNCE İNSANA DEĞER VERECEKSİNİZ”

Kime ne zaman, ne kadar zaman ayrılacağı konusunda titiz davrandıklarını anımsatan Erdağı, “Ben ülkemin yanındayım, ülkeme zarar veren olursa uzaklaşıyorum. Önce insana değer vereceksiniz” diyerek, şöyle devam etti:

“Bakıyorum, bir milletvekili kutsal çatının altına gitmiş ama maalesef o kimliği, o ağırlığı, o sorumluluğu taşıyacak kapasitede değil. Olabilir, saygım sonsuz ama ben gidip onu 1 saat canlı yayında dinlemek zorunda değilim. Yapmıyorum. Mutlaka ekrana çıkarıyorum, eğer çamur atıyorsa, belde aşağı konuşuyorsa, inanmadığı şekilde konuşuyorsa ben ona fazla zaman ayırmıyorum. Ben tarafım, taraf olmak zorundayım. Ben ülkemin tarafındayım. Ülkeme zarar veren kim olursa olsun oradan uzaklaşıyorum. Önce insana değer vereceksiniz, vermeyenden uzak duracaksınız.”

“İZMİR’E AĞIRLIK VERECEĞİZ”

Yayın konusunda İzmir’e ağırlık vereceklerini kaydeden Erdağı, bunun sebebi olarak ise şunları söyledi:

“Yönetim, Denizli, Uşak ortaklarımızla yapılanmayı tamamladık. Ama İzmir’e ağırlık vereceğiz. Neden dersek birçok sebebi var. İzmir’de maalesef 9 televizyon kanalı vardı ama 1 kanalımız vardı. 22 yıllık kanaldı ve kapatılacağı yönünde iddialar var. Keşke kapatılmasa. Bizim sektörün yükselerek gitmesi bize fayda sağlar. Rekabet her zaman güzeldir. Tek olmak dezavantajdır.”

“50 ÇALIŞANIMIZ OLACAK”

Kendi kadrolu çalışanların haricinde fahri çalışanlara da yöneleceklerini söyleyen Erdağı, “Kadrolu 40’a yakın çalışanımız olacak. En azından 20 kişilik fahri anlamda yine bizden para kazanan dolaylı bir şekilde, bizimle çalışacak olan arkadaşlarımız olacak. Temsilcilikler vereceğiz. Öyle olunca toplamda 50 civarında çalışanımız olacak” dedi.

“OSMAN YILDIRIM’I BİZZAT BEN KONUK OLARAK ALACAĞIM”

Programda son olarak, Kanal 58 TV’yi devraldıkları Eski Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım’ı yeni yayın hayatlarında konuk olarak alacaklarına vurgu yapan Erdağı, sözlerini şöyle noktaladı:

“Osman Yıldırım beye teşekkür ederim. En kısa sürede ben kendim konuk alarak Sivas’ı, bölgeyi, çalışmalarını, hedeflerini konuşmak isterim. Sayın Başkana bu devir teslim sırasında, bizlere teslimi sırasında göstermiş olduğu kolaylık, güzellikler için kendisine teşekkür ediyorum. Şu sözü verdim, Kanal 58 Sivas’ın kanalı olarak devam edecek. Sivas’ın bu televizyona sahip çıkmaya devam edeceğini biliyorum.”

Büyük Sivas ailesi olarak, Sivas’a, Sivaslılara özellikle Osman Yıldırım, Sedat Özata ve Adem Erdağı’na hayırlı olmasını dileriz.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.