hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 18,6328 % % 0.04
EURO 19,4069 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.051,97 % % 0,37
ÇEYREK A. 1.719,98 % % 0,38
BITCOIN 316.372 % 1.163
SON DAKİKA
Google News

Motosiklet tutkunlarından kan bağışı

Son Güncelleme :

12 Mayıs 2020 - 12:47

Motosiklet tutkunlarından kan bağışı

Türkiye Motosiklet Federasyonun başlatmış olduğu 4 milyon motosikletçi kan bağışı kampanyasına Sivas Motosiklet Kulübü üyeleri de destek verdi.

Kan bağışı kampanyasına Sivas Motosiklet Kulübü üyeleri de destek verdi

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun başlatmış olduğu kan bağışı kampanyasına Sivas’tan destek geldi. Sivas Motosiklet Kulübü üyeleri de kan bağışı kampanyasına destek olmak için bir araya geldi.

Kan bağışı kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Sivas Motosiklet Kulübü Başkanı Erhan Kaygusuz; “ Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından başlatılan 4 milyon motosikletçinin kan bağışı kampanyasına Sivas olarak bizlerde destek vermek için motosiklet kullanan üyelerimizle birlikte  Kızılay kan merkezimizin önüne geldik. İnşallah bir cana bir hayata dokunabiliriz diyerek arkdaşlarımızla buradayız” ifadelerini kullandı.

100 ARKADAŞIMIZLA KAN VERMEYE GELDİK

Kan bağışlarımız hafta içi de devam edecek diyen Başkan Kaygusuz; “100’e yakın arkdaşımız şuan da kan vermek için toplanmış durumda ve diğer üyelerimizin tamamı ile de kan bağışlarımız hafta içinde de devam edecek. Çünkü bizler biliyoruz ki kan acil değil sürekli bir ihyiyaçtır bu anlamda da Sivas Motosiklet Kulübü üyeleri olarak kan bağışının ne kadar öenm arz ettiğinin hep birlikte bilincindeyiz”dedi.

KAN REZERVLERİ AZALIYOR

Kaygusuz açıklamasının devamında; “ Bizler motosikletçiler olarak tüm sosyal projelerde bulunmak istiyoruz, zaten doktor arkdaşlarımızla ve üyelerimizle görüştüğümüzde Türkiye’de kan rezervlerin çok azaldığını öğrendik. Bu anlamda da Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun katkıları ile Türkiye genelinde 4 milyon motorcu ile birlikte kan bağışı kampanyası başlattık ve tüm illerde bu hızla yayıldı. İnşallah kan bağışı noktasında rezervlerimiz iyi bir doluluk oranına ulaşır. Gerçekten kime ne zaman nerde kan ihtiyacı olacağı belli olmuyor bu kişi hatta kendimiz dahi olabiliriz bu anlamda kan bağışı noktasında ayrı bir özen göstermemiz gerekiyor. Ayrıca düzenli aralıklarla kan bağışında bulunmanın sağlık açısındanda çok büyük faydaları var sadece motosikletciler olarak bizlerin değil tüm Türkiye’de yaşayan vatandaşlarımızın bu bilinçle hareket ederek düzenli kan vermeleri gerekiyor”diyerek açıklamasını sonlandırdı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol