DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.119.589 1.319

Sivaslı iş insanının kaçak villası gündem olmaya devam ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivaslı iş insanının kaçak villası gündem olmaya devam ediyor

Halk TV patronu Sivaslı Cafer Mahiroğlu’nun kaçak villasını adeta sil baştan yeniden yaptığı ortaya çıktı. Kaçak inşaat yapıldığı iddiasıyla İstanbul Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce mühürlenen alanda 1 Eylül’de yapılan incelemede bulunan yetkililerin çektiği fotoğraf karelerine SABAH ulaştı.

Sivaslı iş insanının kaçak villası gündem olmaya devam ediyor

Fotoğraflarda, bazı bölümleri yıkılmış villanın çelik konstrüksiyonla çevrildiği net şekilde görülüyor. Yetkililer, o incelemede inşai faaliyetlerin devam ettiğini ancak herhangi bir izin belgesinin sunulmadığını raporlamıştı. Daha önce vurulan çifte mührü yasadışı söktüğü belirlenen Mahiroğlu’na yönelik İBB ise tüm resmi yazılara rağmen üç maymunu oynamaya devam ediyor. Mahiroğlu’nun kaçak inşaatı bitmek üzere…

Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu, Sarıyer ilçesi Kireçburnu Mahallesi İsak Sokak’taki Boğaz manzaralı villasında kaçak yapılaşmaya hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün tüm ihbarlara ve yazılı bildirimlere rağmen kılını kıpırdatmadığı Boğaziçi Öngörünümüne sahip villada beyaz tahta perde ardından tüm çalışmalar sürüyor.

SABAH drone’u dün villanın son halini görüntülerken, villada 1 Eylül’de rutin denetimlerde bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İstanbul İl Müdürlüğü ekiplerinin talep etmesine karşı Cafer Mahiroğlu inşaat yapılacağına yönelik herhangi bir izin ve ruhsat belgesi sunamadı.

Bunun üzerine ekipler, Mahiroğlu’na ait villada kaçak yapılaşmanın devam ettiğini tutanak altına aldı.

Bu bağlamda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünce konunun ivedilikle incelenerek inşa faaliyetlerin durdurulması konusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Boğaziçi İmar Müdürlüğüne yazı yazıldı.

Ancak aradan günler geçmesine rağmen Boğaziçi İmar ekipleri hiçbir işlem yapmadı. Ayrı bir yasa ile Boğaziçi Öngörümünde yer alan tüm faaliyetlerin hükmü amiri olan İBB, Mahiroğlu’nun villasındaki kaçak yapılaşmaya herhangi bir denetim ve işlem gerçekleştirmedi.

İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü tüm şikâyetlere kulaklarını tıkarken, bakanlığın resmi yazılarına da cevap vermeyerek bu yapıyı görmemezlikten gelmeye devam ediyor.

Boğaziçi Kanununa göre izinsiz tek bir çivi dahi çakılamadığı bölgede Halk TV patronu Cafer Mahiroğlu‘nun, daha önce hem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İstanbul İl Müdürlüğü ekipleri hem de İBB’nin vurduğu çifte mührü sökerek villayı tamamen yıktığı görüldü.

SABAH DENETİM FOTOĞRAFLARINA ULAŞTI

Öte yandan SABAH, Çevre ve Şehircilik ekibinin 1 Eylül’de çektiği fotoğraflara ulaştı.

Kaçak faaliyetin sürdüğü villada çektiği fotoğraflarda, bazı bölümleri geçen yıl yıkılan villanın çevresine çelik konstrüksiyon kurulduğu görüldü.

Aradan geçen 18 günün ardından dıştan bakıldığında tüm ihbarlara, uyarılara rağmen villanın bitme aşamasına yaklaştığı göze çarptı.

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP