DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

İstifaları Bekleniyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstifaları Bekleniyor!

14 Mayıs milletvekili seçimlerinin kesin sonuçlarının Resmi Gazetede yayımlanması ile birlikte Sivas’ta Cumhur İttifakı 4 Milletvekili, Millet İttifakı ise 1 Milletvekili ile TBMM’de temsil edilecek.

İstifaları Bekleniyor!

Millet İttifakını oluşturan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Deva Partisi ve Demokrat Parti Sivas’ta sadece 1 milletvekili çıkarabildi.

Sivas’ta İYİ Parti seçimlere ittifak listesi ile değil ayrı milletvekili listesi ile girerken 1. sıra adaylığına ise geçtiğimiz dönem MHP milletvekilliği yapan ve şuan İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı olan Celal Dağgez gibi güçlü bir isimle girdi.

CHP milletvekili olan Ulaş Karasu ile tekrar seçimlere girerken, Deva Partisi ise “AK Parti Mutfağında yetişen” ve mevcut İl Başkanı Serdar İnce’yi CHP listelerinden seçilemeyecek 2. sıradan aday gösterdi.

Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti ise Sivas’tan aday göstermediği gibi CHP listelerinde dahi yer alamadı.

Milletvekili ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sivas’ta istediği başarıyı elde edemeyen Millet İttifakını oluşturan 6 partinin İl Başkanları ve teşkilatlarından ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir çok ilde istifalar yaşanırken Sivas’ta sadece 1 milletvekili çıkartarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Kemal Kılıçdaroğlu’na istenilen oyu veremeyen Sivas İl Başkanlarının istifa etmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Büyük Sivas Haber– Sivas Haberler – Sivas Gazeteleri

 

 


YORUM YAP