Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA REKLAM VERİRSENİZ SİZİ GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 05444331555Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

insan Yüzlü Örümcek Görenleri Korkutuyor! 13 Yaşında Çocuk Buldu!

insan Yüzlü Örümcek Görenleri Korkutuyor! 13 Yaşında Çocuk Buldu!
1771
03 Ağustos 2019 - 14:02

13 yaşındaki Mürüvet Akkız, çiçekleri sularken hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. Bir yaprağın üstünde, sarı renkli gövdesi insan yüzünü anımsatan bir örümcek gördü.

insan Yüzlü Örümcek Görenleri Korkutuyor! 13 Yaşında Çocuk Buldu!

KUTUNUN İÇİNE KOYARAK DEDESİNE VE ANNESİNE GÖSTERDİ

Gördüğü örümceği bir kutunun içerisine koyarak korumaya alan küçük kız, bunu dedesine ve annesine gösterdi. Daha önce bu tarz bir örümceğe rastlamayan küçük kız, örümceği internette aramaya başladı.

YENGEÇ ÖRÜMCEĞİ OLDUĞU BELİRLENDİ

Akkız, örümceğin, Latince adı “thomisus onustus” olan ve insan yüzüne benzeyen görüntüsüyle görenleri hayrete düşüren köşeli yengeç örümceği olduğunu öğrendi.

İNSAN YÜZÜNÜ ANDIRIYOR

Bulduğu yengeç örümceğinin Türkiye’de çok nadir görüldüğünü öğrendiğini belirten Mürüvet Akkız, “Bahçeye çıkmıştım. Çiçeklerimi suluyordum. Bir yaprağın üzerinde sarı renkli bu örümceği gördüm. Önce rengi dikkatimi çekti, daha sonra ise insan yüzünü andıran görüntüsü dikkatimi çekti. Bir kutuya koydum dedeme ve anneme gösterdim.” dedi.

DOĞAL ORTAMINA BIRAKILACAK

Daha önce hiç böyle bir örümcek görmediğini belirten küçük kızın dedesi Osman Akkız ise “İlk defa böyle bir örümcek görüyorum. Rengi sarı, şöyle bir bakarsan gövdesi insan yüzüne benziyor. Ben ilk defa görüyorum.” şeklinde konuştu. Bulduğu insan yüzlü örümceğe gözü gibi bakan küçük kız, örümceği doğal ortamına bırakacağını söyledi (İHA)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 83
  • Hayır --> 322
  • Karasızım --> 26
  • Fikrim Yok --> 21
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com