REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Sivas’ta yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk vefatın gerçekleştiği açıklandıBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

21 Ocak 2022 - 07:51

Sivas’ta koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti

Sivas’ta koronavirüs nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti
Son Güncelleme :

31 Mart 2020 - 14:18

Sivas’ta yeni tip koronavirüs (Covid19) nedeniyle ilk vefatın gerçekleştiği açıklnadı.

 Sivas’ta yeni tip koronavirüs nedeniyle ilk vefatın gerçekleştiği açıklandı

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ta yeni tip koronavirüs (Covid19) nedeniyle ilk vefatın gerçekleştiğini açıkladı.

Karasu 29 Mart’ta karantinaya alınan 5 köyden biri olan Koyulhisar İlçesine bağlı Dilekli Köyü’ne kısa bir süre önce İstanbul’dan gelen bir yurttaşın virüs taşıdığı ve belirtilerin ağırlaşmasının ardından hastanede tedavi altına alındığını ancak kurtarılamadığını kaydetti.

‘KÖYLER KADERİNE TERK EDİLDİ’

Karantina altına alınan köylerin kaderine terk edildiğini belirten Karasu,  köylerde herhangi bir virüs tarama çalışması yapılmadığını söyledi.

Karasu’nun açıklamaları şöyle:

‘’Sivas’ta koronavirüs nedeniyle ilk vefat maalesef bugün gerçekleşti. 29 Mart günü ilimizde karantinaya alınan 5 köyden biri olan Koyulhisar’a bağlı Dilekli Köyü’nde, tanı konulan bir hemşehrimiz hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Vefat eden hemşehrimizin, Dilekli Köyü’ne kısa bir süre önce İstanbul’dan geldiği bilinmektedir.

Bununla birlikte karantinaya alınan 5 köyümüzün kaderine terk edildiği de ortaya çıkmıştır. Karantinaya alınan; Şenbağlar, Boyalı, Dilekli, Boyalıca, Gökçetaş köylerimizde tanı konularak hastaneye kaldırılan yurttaşlarımız olmasına rağmen, köylerde herhangi bir virüs tarama çalışması yapılmamıştır. Ayrıca; karantina öncesi hastalarımızın temasta bulunduğu yakın çevresine herhangi bir kontrol yapılmamıştır. Şu ana kadar yapılan tek işlem köylere giriş-çıkışın durdurulması olurken, virüse karşı köylerde herhangi bir genel dezenfekte-ilaçlama işlemi de uygulanmamıştır.

Karantina uygulaması devam eden köylerdeki tüm vatandaşlarımızın salgından etkilenmemesi için Sağlık Bakanlığı’nı ve Sivas Valiliği’ni acil göreve davet ediyorum. Köylerde yaşayan tüm sakinlere hemen test yapılmaz ve hastane gözetimi uygulanmazsa, tablo giderek ağırlaşacak.’’

Büyük Sivas Haber


REKLAM ALANI - ARAYIN 05444331555

(800x180px)

Sivas ve İn Anadolu'nun En Çok Takip Edilen Portalına Uygun Maliyetlerle Reklam Verin! Hergün Sizi 100 Bin Kişi Görsün

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.