DOLAR 32,6033 % 0.39
EURO 34,8190 % 0.23
STERLIN 40,6496 % 0.12
FRANG 35,8988 % 0.82
ALTIN 2.499,38 % 0,60
BITCOIN 2.117.603 5.381

İlk rakam ortaya çıktı! Ramazan pidesi fiyatı bu yıl ne kadar olacak?

Yayınlanma Tarihi : Google News
İlk rakam ortaya çıktı! Ramazan pidesi fiyatı bu yıl ne kadar olacak?

Ramazan ayının başlamasına kısa bir süre kala hem evlerde hem de çarşıda ve pazarda telaş başladı. Şimdiden gıda tarafında etiketlerin fiyatlarının katlanacağının sinyalleri gelirken, herkesin merakla beklediği Ramazan pidesinin fiyatı ise merak konusu oldu. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı fiyatlar ile ilgili konuştu.

İlk rakam ortaya çıktı! Ramazan pidesi fiyatı bu yıl ne kadar olacak?

Tüm Türkiye 11 Ayın Sultanı Ramazan için gün sayıyor. Milyonlar oruç ayı için hazırlık yaparken, çarşıda pazarda da ‘Ramazan’ telaşı başladı.

Gözler iftar ve sahur sofralarının olmazsa olmazı Ramazan pidesine çevrildi. Sık sık Ramazan ayı öncesinde gıda fiyatları ile ilgili uyarılar gelmeye devam ederken ekmek ve pideye zam geleceği de sıklıkla konuşuluyor. Fırıncılar Ramazan için hazırlanırken bir yandan da un fiyatlarındaki artıştan dolayı ekmek ve pide için zam talep ediyor. Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı yaklaşan ramazan ayı öncesi ekmek ve pide fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Toplantı sonrası kararımızı açıklayacağız.”
Türkiye Fırıncılar Odası Başkanı Halil İbrahim Balcı Haber Global’e yaptığı değerlendirmede “Ekmek ve pide zammı için görüşmelerimiz devam ediyor. Fırıncılarımızın zam talebini değerlendiriyoruz. Önümüzdeki hafta yapacağımız toplantı sonrası kararımızı açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

Öte İstanbul’da ekmek fiyatları ilçeden ilçeye değişiyor. Bazı illerde 10 liradan satılan 200 gramlık ekmek bazı illerde ise 15 liraya kadar çıkabiliyor. Bu duruma İzmir ve Ankara dahil Türkiye genelinde de rastlanabiliyor.

2023 yılı Ramazan ayında pide ne kadardı?
2023 yılı Ramazan ayında 300 gramlık pide 10 TL’den satılıyordu. Ekmeğin fiyatı ise 5 TL idi. Vatandaşların gözü şimdi Türkiye Fırıncılar Odası’nın alacağı kararda. Karar önümüzdeki hafta açıklanacak.

Fiyat başvurusu yapıldı
Sakarya Fırıncılar Odası, 330 gram ramazan pidesinin 20 liradan satışı için Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (SESOB) tarife başvurusunda bulundu. (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP