DOLAR 32,2348 % 0.17
EURO 35,0579 % 0.17
STERLIN 41,0205 % 0.21
FRANG 35,4344 % 0.24
ALTIN 2.503,39 % -0,28
BITCOIN 71.079,99 6.586

İddialara Göre Süleymancılara Ait Olan Aladağ da ki Yurtta 13 Kişi Öldü

Yayınlanma Tarihi : Google News
İddialara Göre Süleymancılara Ait Olan Aladağ da ki Yurtta 13 Kişi Öldü

12 kişinin hayatını kaybettiği 24 kişinin yaralandığı, Adana Aladağ İlçesinde ortaöğretim öğrencilerinin kaldığı kız yurdunda dün akşam yaşanan  olayda facianın enkazı günün ağarmasıyla birlikte ortaya çıktı. Binanın halılarla kaplı üst katı kül olurken, çatısının da çöktüğü görüldü.

“YANGIN MERDİVENİNİN KAPISI KİLİTLİYMİŞ!”

Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Habertürk TV’ye yaptığı açıklamada, “Yangın merdiveninin kapısının içeriden kilitli olduğu ve kapının ardından cesetlere ulaşıldığı öğrenildi. Öğrenciler dışarı çıkmayı başaramamışlar. Bir tane görevli hanım var anahtar da ondaymış. O da öğrencilerle birlikte hayatını kaybetmiş. Çocukların yangın eğitimi aldıklarını sanmıyorum.” ifadelerini kullandı.

Yaralanarak hastaneye kaldırılan 22 kişinin ismi ise şöyle:

“Görevliler Gülsüm Çelik, Sümeyye Tanrıverdi, Merve Mete, siviller Ayşe Genç, Elif Deniz, Veysel Dede, Abdi Fersak, Emin Alakaş, öğrenciler Gülcan Bagir, Nefise Sarıkaya, Hafize Sultan Deniz, Zeynep Sevde Deniz, Zeynep Sena Özkan, Yasemin Kara, Emine Pertlek, Sema Karataş, Sedat Topbaş, Şule Altun, Fatma Zehra Altun, Rabia İnce, Nurcan Yılmaz, Neslihan Aydoğdu, Fadime Yetim ve Büşra Güneş”

Yangında hayatını kaybedenlerin ilçeye bağlı Kışlak, Köprücük ve Karahan mahallelerinde oturduğu tespit edildi.

Yurtta meydana gelen yagında hastaneye sevk edilen ve vefat edenlerin isimleri şu şekilde:

adana-yurt-listesi

 


YORUM YAP