Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Belediye Başkanlarının icraat Karnesi İstendi! Sivas Sınıfta Kalıyor!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Belediye Başkanlarının icraat Karnesi İstendi! Sivas Sınıfta Kalıyor!
4.368
14 Temmuz 2018 - 11:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili AK Partili bütün belediyelerin “icraat” karnesini istedi. Türkiye’de 884 AK Parti Belediyesi bulunuyor.

Belediye Başkanlarının icraat Karnesi İstendi! Sivas Sınıfta Kalıyor!

Karnede önemli beş başlığa dikkat çekilecek. Değerlendirmelerin ardından Büyük Kongre sonrası tamamen gündem Yerel Seçimler ve Teşkilatlar olacak.

Erdinç Çelikkan’ın haberine göre, AK Parti’de Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için takvim, sonbaharda başlayacak.

Mevcut 884 belediyenin yanı sıra tüm Türkiye genelinde bu sayıyı daha da artırmayı hedefleyen AK Parti’de yerel seçim çalışmaları da başladı.

YENİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI 5 KRİTERE GÖRE BELİRLENECEK

BAŞKAN AYDIN’IN KARNESİ ZAYIF!

En öncelikli kriter 24 Haziran seçimi sonuçları. Bir önceki genel seçim oranının hatta bir önceki yerel seçim oranının bile altında oy alınan Sivas’ta başarısızlık aleni şekilde göze çarpıyor. Bu başarısızlığın baş mimarları ise Teşkilatlar ve Belediye…

Bu kritere bakıldığında Sivas zaten sınıfta kalıyor.

Diğer kriterler arasında mevcut başkanların icraatları, halkın memnuniyet oranı, projelerin beklentileri ne kadar karşıladığı, başkanların vatandaşa yakınlığı ve şikayetler yer alıyor.

Bu kriterler de göz önüne alındığında Sivaslıların oldukça düşük memnuniyet oranı, bu dönem yapılan projeler olan örneğin meydanların yeşilden uzak taş yapılar olması, mevlana tünelinin henüz mantığının anlaşılamaması, sürekli yenilenen kaldırımlar vs. ‘nin halkın beklentilerini karşılamadığı biliniyor.

Halkın düşük memnuniyetine karşılık Belediye’den sürekli 2004-2009 döneminde yapılan AKSU ve Paşa Fabrikası’nın reklamının yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Belediye yetkilileri bu yolla bu dönem aslında rutin belediyecilik faaliyetleri dışında bir şey yapılamadığını da ortaya alenen koyuyor.

Son olarak değerlendirme kriterleri arasında yer alan ve en önemli kriterlerden olan “Başkanların halka yakınlığı” hususunda ise 2004-2009 dönemi ve 2014-2019 dönemi arasında mevcut başkanın bu konuda da sınıfta kaldığı Sivas’ta sorulan herkesin verdiği ortak cevaplar arasında.

Genel olarak içinde bulunulan durumlar değerlendirildiğinde Sivas Belediye Başkanı Aydın’ın önümüzde ki dönemde tekrar aday adayı olsa dahi karnesinin oldukça sıkıntılı olması nedeniyle aday gösterilmeyeceği siyaset bilimciler tarafından iddia ediliyor.

Ayrıca genel seçimler sonrası televizyon programında E. Bakan İsmet Yılmaz’ın açık açık değişim sürecek. Milletvekillerimizin bakın çoğu değişti, Belediye Başkanlığında Teşkilatlarda da bunu devam ettireceğiz. Biz mesajı aldık demesi de değişimin kaçınılmaz olduğunu ortaya koyuyor.

Vatandaşlar ise Sivas’ta Belediye Başkanlığı için çeşitli isimleri ise dillendirmeye şimdiden başlamış durumda…

Büyük Sivas Haber

 

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58