DOLAR 27,4096 % 1.87
EURO 29,0890 % 2.29
STERLIN 33,5456 % 1.17
FRANG 29,9322 % 2.47
ALTIN 1.642,02 % 1,27
BITCOIN 741.970 2.554

Vali Salih Ayhan’ın Onur Şan’dan İbrahim Tatlıses’e Olan Yolculuğu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Salih Ayhan’ın Onur Şan’dan İbrahim Tatlıses’e Olan Yolculuğu

Sivas’ta yaklaşık 15 yıl görev yaptıktan sonra Şanlıurfa’ya atanan Vali Salih Ayhan’ın üzerinde özenle durduğu 12 bin yıllık Göbeklitepe, yöresel lezzetleri ve kültürü ile “Şanlıurfa Tanıtım Günleri’’ İstanbul’da düzenlenmeye başladı.

Vali Salih Ayhan’ın Onur Şan’dan İbrahim Tatlıses’e Olan Yolculuğu

Açılışta konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Urfa gastronomisiyle, müziğiyle, lezzetiyle, kültürüyle, tarihiyle, folkloruyla çok önemli bir şehir. Açık hava müzesi dediğimiz bir şehir, eğer insanlığın ilk dönemini çözmek istiyorsanız, Göbeklitepe’yi anlamanız gerekiyor, gelin bu kültürü tanıyın” dedi.

Yenikapı’da düzenlenen “Şanlıurfa Tanıtım Günleri”nin açılışını ise Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, il protokolü ve çok sayıda vatandaş birlikte yaptı.

“Urfa’nın halayları, türküleri, çiğ köfteleri, güzellikleri”

Alanı çok beğendiği ifade eden vatandaşlardan Erdal Şimşek, “Ben Sivaslıyım, Şanlıurfa olsun Sivas olsun birbirimizi tanımak, kültürlerimizin paylaşılması güzel oluyor. Burası güzel, eğlenceli bir yer, Urfa’nın halayları, türküleri, çiğ köfteleri, güzelliklerini buraya getirmişler. Bu kaynaşma hepimiz için önemli inşallah böyle şeyleri devamlı sürdürürler. Bu da bizim için en güzel şeydir” diye konuştu.

Vali Salih Ayhan’ın tanıtım günlerinde protokolde ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses ile yan yana oturması ve samimi görüntüsü ise dikkatlerden kaçmadı

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP