DOLAR 32,1967 % 0.19
EURO 35,0499 % 0.2
STERLIN 41,1808 % 0.33
FRANG 35,3547 % 0.51
ALTIN 2.440,80 % 0,47
BITCOIN 67.995,86 -2.808

“Hızlı Tren Projesi Gecikmeyecek”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Hızlı Tren Projesi Gecikmeyecek”

İkinci Organize Sanayi Bölgesi ve Hızlı Tren Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Vali Davut Gül, iki projede de çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

“Hızlı Tren Projesi Gecikmeyecek”

Sivas Valisi Davut Gül, ilimizde sanayi alanında yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Sivas´ta son yıllarda sanayileşme konusunda ciddi atılımlar olduğunu belirten Vali Davut Gül, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´ndeki çalışmaların tamamlanmasının akabinde sanayileşme konusunda önemli bir mesafe kat edileceğini belirtti.

İkinci Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili alt yapı ihalesine çıkıldığını ve çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Gül, “Önümüzdeki süreçte de inşallah bir temel atma töreni gerçekleştireceğiz. Zaman zaman yatırımcılar da ilimize geliyor. İsteyen yatırımcılarımıza yer tahsis edebilecek durumdayız” dedi.

Gül, “Yatırımcıların bizden bir şey talep edip de bizim yapamadığımız hiçbir şey yok. Yeni yatırımcıların gelmesi ve mevcuttaki yatırımcıların işlerini büyütmeleri bir zaman konusu. İkinci sanayi bölgemiz Lojistik Merkez´in hemen yanında. İçerisinde tren rayları var. Orta vadede çok aranılacak bir yer. Bu açıdan da ilgilenen müteşebbisler var. Ben yakın zamanda buradaki yer tahsislerinin başlayacağına eminim” ifadelerini kullandı.

HIZLI TREN PROJESİ GECİKMEYECEK

Önümüzdeki yıl çalışmaların bitirilmesi hedeflenen Yüksek Hızlı Tren Projesiyle ilgili de konuşan Vali Gül, son dönemde dövizde yaşanan dalgalanmanın bu yatırımları etkilemeyeceğini aktardı.

Vali Gül, “Hızlı tren projesinin dövizdeki dalgalanmalarla pek ilgisi yok. Burası 400 küsür km bir güzergâh. Şuanda Yozgat Yerköy´de raylar döşenmeye başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatları var. Proje 2019 yılında tamamlanacak. 100 günlük eylem planında da yaklaşık 150 km´lik kısmın raylarının tamamen döşenmesi de var. Bu güzergahta 10´a yakın müteahhit var. Bunların hepsi farklı farklı işler yapıyor. Yani bir müteahhidin işinin aksaması ya da işi bırakması diğer taraftarı etkilemez” dedi.

Devletin bu projeye 10 milyar liraya yakın bir para harcandığını kaydeden Gül, “Bir o kadar daha harcanacak. Bunu bu haliyle bırakması zaten imkânsız. Bu açıdan bu proje zamanında tamamlanacaktır. Çok şükür hızlı tren var ki biz ne zaman geleceğini konuşabiliyoruz” diye konuştu.

Bazı şantiyelerdeki çalışmaların durmasıyla ilgili konuşan Gül, “İlimizde İstasyon Caddesi´ndeki bir mağazanın kapandığında bu, İstasyon Caddesi´nin kapandığı anlamına gelmiyor. O kiracı çıkar, yeni kiracı girer. Her müteahhidin bir sıkıntısı olabilir. Ya da idarecilerin o müteahhitle bir sıkıntısı olabilir. Bir başkası gelir kalan işi tamamlar” ifadelerini kullandı. (İrade)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.