SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

“Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” Projesi Tanıtıldı

“Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” Projesi Tanıtıldı
Bu haber 06 Aralık 2017 - 14:54 'de eklendi

Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanlığı ile Sivas İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneğinin birlikte hazırladığı “Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

“Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var” Projesi Tanıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı ve  Diyanet İşleri Başkanlığı’nın destek verdiği projenin bir lokantada düzenlenen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, yetimin milliyeti ve mezhebi olmadığını belirtti.

Yetime her zaman sahip çıkılması, kol kanat gerilmesi gerektiğini dile getiren Altınsoy, “Peygamberimiz de bir yetimdi, bu açıdan duyarlı olmamız gerekir. Bizler de Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projeye sahip çıktık, desteklerimiz devam edecektir.” diye konuştu.

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ise çeşitli toplum kuruluşlarıyla ortak proje yürüttüklerini, yetimlerin sahiplenmesi anlamında bunun sevindirici olduğunu söyledi.

Sivas İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Çakmak da yetim çocuklarla ilgili yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Çakmak, dünyadaki yetimlerin Türkiye nüfusunun beş katı olduğunu, ailelerini kaybeden sahipsiz ve korumasız yetimlerin çoğunun İslam coğrafyasında bulunduğuna dikkati çekti.

Dünyanın 11 ülkesinde 32 yetimhane olduğunu dile getiren Çakmak, yetimlere desteklerinin devam edeceğini aktararak, projeye destek verenlere teşekkür etti.

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı İlhan Karakoç da, “Öncelikle bu projeye katkı veren herkese kalbi şükranlarımı sunuyorum. Okullarımızda bu projenin takipçisi oldunuz, çocuklarla beraber bu projeyi yaşattınız, herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından İHH Yetimhaneler Koordinatörü Reşat Başer, sunum gerçekleştirerek, İHH’nın Türkiye’de ve diğer ülkelerde yetimlerle ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi. (AA)


BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA