REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İstanbul Seçiminin Kaderini Sivaslılar Belirleyecek


İstanbul Seçiminin Kaderini Sivaslılar Belirleyecek
Reklam Ver 05444331555
15 Mayıs 2019 - 17:27

Yüksek Seçim Kurulu’nun 31 Mart tarihinde yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal etmesi ve seçimin 23 Haziran tarihinde yenilenmesi kararının ardından siyasi partiler, hemşehri nüfusu yoğun olan illere gözlerini çevirdi.

Partiler Seçimde Hemşehri Nüfusu Yoğun Olan İllere Gözlerini Çevirdi

Bu illerin başında ise İstanbul’da 742 bin seçmeni bulunan Sivas, ilk sırada yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde etkin bir rol üstelenecek olan Sivaslıların hangi ittifak adayına destek vereceği merak konusu oldu.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimini iptal kararının ardından Cumhur ve Millet ittifakında olan sisyasi partiler 23 Haziran’da gerçekleştirilecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için strateji ve yol haritalarını belirliyor. 23 Haziran seçimleri için 2 önemli unsuru olan sandığa gitmeyen seçmenler ve İstanbul’da nüfusu yüksek olan hemşeri dernekleri ön plana çıkıyor. İstanbul’da hemşeri nüfusu en yüksek illerinden başında ise Sivas geliyor.

742 bin seçmeni bulunan Sivas,İstanbul’da en yüksek seçmen sayısına sahip il olarak ilk sırada yer alırken, Kastamonu, Ordu, Giresun, Tokat, Samsun, Erzurum, Malatya, Trabzon, Sinop, Erzincan, Rize, Kars, Ardahan, Mardin  illeri Sivas’ı takip ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde etkin bir rol üstelenecek olan Sivaslıların hangi ittifak adayına destek vereceği merak konusu olurken, siyasi partilerin hemşeri dernekleri ve vakıflarını adeta abluka altına alması bekleniyor.

TEKRAR EDİLECEK SEÇİMDE AYNI ADAYLAR YARIŞACAK

Ölüm ya da adaylıktan istifa söz konusu olmazsa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde Cumhur İttifanın adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu yarışacak. YSK, yeni bir aday belirleme süresi tanımayacak. Adaylıktan istifa halinde ise o partiye yeni bir aday belirleme hakkı tanınabilecek. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com