DOLAR 32,2719 % 0.04
EURO 35,0393 % -0.09
STERLIN 41,3344 % 0.09
FRANG 35,3703 % 0.03
ALTIN 2.444,30 % -0,11
BITCOIN 68.902,82 1.652

Müjde! Hastalar Sivas Dışına Gitmek Zorunda Kalmayacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Müjde! Hastalar Sivas Dışına Gitmek Zorunda Kalmayacak

Sık sık doktor eksikliğinin gündeme geldiği Sivas’ta, yeni Sağlık İl Müdürü Onur Mahmutoğlu’nun göreve başlaması ile birlikte olumlu gelişmeler yaşanıyor.

Müjde! Hastalar Sivas Dışına Gitmek Zorunda Kalmayacak

Şehirde uzun zamandır Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bölümü eksikliği yaşanıyor ve vatandaşlar çocuklarını başka şehirlere götürmek zorunda kalıyordu.

Sivas Numune Hastanesi Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bölümü, yeni atanan Uzman Dr. Selma Alim Aydın ile birlikte hasta kabulüne başladı.

Bu önemli atama, hastane ve bölge için büyük bir kazanç sağladı. Vatandaşlar çevre illere gitmekten kurtuldu.

Çocuk Alerji ve İmmünoloji polikliniğinden randevu alabilmek için vatandaşlar çocuklarını öncelikle ana dal olan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanına muayene ettirecek.

Eğer Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı gerekli görürse çocuğun yan dal olan Çocuk Alerji ve İmmünoloji polikliniği muayene olması için yeşil alan eklenmesi yapacak.

Vatandaşlar daha sonra Çocuk Alerji ve İmmünoloji polikliniğine randevularını, Merkezi Hasta Randevu Sistemi ile (MHRS; Alo 182 , E-Nabız ve mhrs.gov.tr üzerinden) alabilecek.

Hasta Kabulüne başlayan değerli Çocuk Alerji ve İmmünoloji Bölümü Uzman Dr. Selma Alim Aydın’a hoş geldin der başarılar dileriz.

Şeref Gülmez / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Ahmet 5 Ocak 2024 / 14:01 Yanıtla

Umarim Sivas hastaları Sivas dışına çıkmaz diye düşünüyorum gerçekten Sivasa yakışmayan bir durum Kayseri ve Konya kendi hastasını diğer ilere yönlendirmiyor umarım Sivasta sağlıkta öne çıkan bir il haline gelir diye düşünüyorum