Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Hasta takibi ve yapılan testler hakkında denetimler artırıldı

Hasta takibi ve yapılan testler hakkında denetimler artırıldı
4351
15 Eylül 2020 - 18:54

Covid 19 salgınına yönelik Sivas’ta yapılan denetim, hasta takibi ve yapılan testler hakkında bilgiler veren Vali Salih Ayhan, İlimizde salgınla ilgili sıkı denetimler yapıldığını, özellikle maske mesafe, hijyen ve bulaş riskinin yoğun olduğu bölgelerde ekiplerin sürekli görev aldığını söyledi.

Hasta takibi ve yapılan testler hakkında denetimler artırıldı

Testleri pozitif çıkan kişilere acilen ulaşılarak gerekli tedbirlerinde alındığını vurgulayan Ayhan, “İlimizde 75 bini aşkın test yapıldı. Testler halende yapılmaya devam ediyor. Hasta olupta evinde olan kişiler sık sık kontrol ediliyor.

Hasta olupta kurallara uymayan kişileri hastalığın daha fazla yayılmaması için yurtlarda kalmalarını sağlıyoruz. Yurtlarda kalan kişiler ise günlük belli bir miktar ücret ödüyorlar” dedi.

Vaka sayısında tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de çoğaldığının altını çizen Ayhan, “Vatandaşların özellikle maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet etmelerini istiyoruz.

İl genelinde denetimlerimizi sıklaşarak devam edeceğiz. Pandemi Kurulumuzu yine her hafta toplayarak durum değerlendirmesi yapmaya devam edeceğiz. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmaması, kafe ve restoranların daha sık denetlenmesi, kalabalıklardan uzak durulması” gibi yeni bazı ek tedbirler almıştık.

Gerekirse yeni tedbirler almaya da devam edeceğiz. Vatandaşlarımızda aldığımız kararlara hassasiyetle uysunlar.

Ne kadar çabuk bu süreci atlatırsak hepimizin için o kadar iyi olur. Bu süreci atlatma noktasında çok ciddi anlamda Sivaslılara görev düşüyor. Alınan tedbirlere harfiyen uyalım” ifadelerini kullandı

Büyük Sivas Haber

 


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]