REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

ÇEDAŞ’tan Öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı


ÇEDAŞ’tan Öğrencilere İş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı
Reklam Ver 05444331555
15 Mayıs 2019 - 14:46

Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ), İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası dolayısıyla Sivas, Tokat ve Yozgat’ta üniversite ve meslek liselerindeki öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği konusunda konferans verdi.

ÇEDAŞ’tan Öğrencilere iş Sağlığı ve Güvenliği Konferansı

ÇEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Yozgat Bozok Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü, Tokat Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sivas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine, ‘elektrik dağıtım sektöründe iş sağlığı vegüvenliği uygulamaları konusunda konferanslar düzenlendi.

Üç ilde düzenlenen, 500’den fazla öğrenciye ulaşılan konferanslarda ÇEDAŞ İş Sağılığı ve Güvenliği (İSG) Yöneticisi Fatih Ergüt ile İSG Uzmanları İlhami Kıcır ve Muhammet Kılıç tarafından, iş güvenliğinin amacı, iş sağlığı vegüvenliği genel kuralları, iş güvenliği çalışma alanı ile iş kazalarının nedenleri ve sonuçları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Öğrencilere elektriğin zararlı etkilerinin yanı sıra havai hatlarda yatay ve düşey yaklaşım mesafeleri, elektrik kaynaklı yanıkların sebepleri, farklı amperlerdeki elektrik akımlarının insan sağlığına etkileri, elektrik çarpmasının nedenleri ve sonuçları ile elektrik çarpılmalarına karşı alınacak güvenlik tedbirleri anlatıldı. (AA)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com