DOLAR 19,9885 % 0.1
EURO 21,5519 % 0.62
STERLIN 25,2332 % 0.53
FRANG 22,0843 % 0.03
ALTIN 1.250,79 % 0,07
BITCOIN 27.955,00 2.816

Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği Aşkabat’ta Toplandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği Aşkabat’ta Toplandı
blank
blank

Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği’nin 23. konferansı Aşkabat’taki “Mekan” sarayında 14 Eylül de yapıldı.

Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği Aşkabat’ta Toplandı

Birleşik Arap Emirlikleri, Federal Almanya Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti, Suudi Arabistan Krallığı, Afganistan gibi çok sayıda ülkenin temsilcilerinin katıldığı toplantıda “Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği Başkanı ve Türkmenistan Ulusal Halk Konseyi Başkanı Gurbanguly Berdimuhamedov birlik mesajları verdi.

Toplantıda konuşan Gurbanguly Berdimuhamedov, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhammedov‘un büyük çalışmaları sonucunda ülkede başarıyla uygulanan programların, bugün elde edilen kazanımları olduğunu vurgulayarak, gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde dünya üzerinde yaşayan Türkmen halkının sonsuz gurur duyduğunu ve bu çalışmalar sayesinde Türkmenistan’ın tarihi başarılar kazanacağını kaydetti.

Toplantıda Almanya Federal Cumhuriyeti temsilcisi Nassery Abdul Hakim, Birleşik Arap Emirlikleri‘nde yaşayan Türkmenler Kültür Derneği Başkanı Ata Murad Khoja, Afgan Türkmenleri Magtymguly Pyragy adını taşıyan Kültür Topluluğu Başkanı Ahmad Abdul Rahman da konuşma yaparak Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği’nin faaliyetlerinin sonuçları ve Dünya Türkmenlerinin kültürel ve insani işbirliğinin geliştirilmesi için yapılması gerekenler tartışıldı. Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği’nin belgeleri de imzalandı.

Konferansın sonunda, Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği’nin çalışmalarının geliştirilmesine önemli katkıları dikkate alınarak, derneğin çok sayıda Türkmen ve yabancı üyesine “Hümanitarizm” sembolü ve Dünya Türkmen İnsani Yardımlaşma Nişanı verildi. Toplantısının ardından Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhammedov 23. Dünya Türkmen İnsani Yardım Derneği toplantısına katılanlar kabul etti.

blank

blank

blank

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP