Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivaslılar Hasret Kalmıştı! Aylar Sonra Aydın’ın Yüzü ilk Kez Gülüyor

Sivaslılar Hasret Kalmıştı! Aylar Sonra Aydın’ın Yüzü ilk Kez Gülüyor
1.764
05 Kasım 2018 - 15:41

Bugün gerçekleşen “veda” ve “buluşma” sonrası Sivas’ta yaşananlar Sivaslılar tarafından analiz ediliyor. Özellikle sosyal medya hesaplarımıza ve WhatsApp hattımız 05558981558’e konuyla ilgili çok sayıda mesaj iletiliyor. Aydın’ın son zamanlarda yüzünün gülüyor olması da Sivaslıları sevindiriyor.

Sivaslılar Hasret Kalmıştı! Aylar Sonra Aydın’ın Yüzü ilk Kez Gülüyor

Günün en dikkat çeken olayı, Bakan Yılmaz’ın Sivas’a her geldiğinde yanından ayrılmayan Gül’ün, bu vefasına karşılık, Yılmaz’da Gül’ü Sivas’tan ayrılırken yalnız bırakmadı. Yılmaz Vali Gül’ü yolcu ettikten sonra alandan ayrıldı.

Bakan İsmet Yılmaz’ın Vali Davut Gül’ü yolcu etmek için özellikle alanda bulunması, Gül’ün görev yaptığı süre zarfında bu güne kadar ki Yılmaz’a gösterdiği vefanın karşılığı olarak yorumlanıyor.

Sivas E. Valisi Davut Gül’ün ilimizden saat 10.00’da ayrılmasının ardından saat 12.00’da Sivas Valisi Salih Ayhan Valiliğe intikal etti.

Davut Gül’ün Sivas’tan ayrılmasının 2 saat sonrası Salih Ayhan’ın Valiliğe gelmesine ise Sivaslılar bir anlam veremedi. Yeni ev sahibi sayılan Ayhan’ın artık misafir sayılan Gül’ü neden yolcu etmediği ise merak ediliyor.

Bir diğer dikkat çeken durumda çok uzun süredir siyasi olarak aradığı karşılığı hem genel merkezden, hem yerel siyasilerden hemde vatandaşlardan göremeyen Aydın’ın yüzünün bu günlerde ilk kez güldüğü…

Davut Gül’ün ilimizden ayrılmasının ardından Sivas Valiliğine gelen Salih Ayhan’ı, Sami Aydın kahkahalarla karşıladı.

Vali Gül Sivas’ta görev yaptığı süreçte Sivaslıların çoğunluğunun “keşke Sivas Belediye Başkanı olsa” dediği ve Sivaslıların adeta başını çevirdiği her yerde vatandaşla iç içe olarak gördüğü Gül’ün gitmesine, Aydın’ın sevindiği iddia ediliyor.

Sami Aydın’ın yeni Sivas Valisi Salih Ayhan ile geçmişten bu yana uyumlu bir şekilde çalıştığı da Sivaslılar tarafından biliniyor.

Ayrıca Sivaslılar yeni Vali Salih Ayhan’ın da, Vali Davut Gül kadar halkla iç içe olmasını, köylere gitmesini, esnaf ziyaret etmesini, yatırımların hızla ilerlemesi için çaba sarf etmesini bekliyor.

Büyük Sivas Haber

 

 

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 249
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 181
  • Diğer --> 3
  • Hiçbiri --> 3
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58