hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,0428 % % 0.11
EURO 20,5344 % % 0.16
GRAM ALTIN 1.188,61 % % 0,10
ÇEYREK A. 1.943,38 % % 0,10
BITCOIN 547.610 % 1.944
SON DAKİKAGoogle News

“3 Yıl İçerisinde Türkiye´de İlk 10’a Gireceğiz”

Son Güncelleme :

11 Mart 2019 - 12:09

“3 Yıl İçerisinde Türkiye´de İlk 10’a Gireceğiz”

Milli Eğitim Bakanlığı genel müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen “2023 Eğitim Vizyonu Sultanşehir Sivas Buluşmaları”nda konuşan Vali Salih Ayhan, “Sivas´ta güzel işler yapacağız. Hep şunu söylüyorum: 3 yıl içerisinde Türkiye´de ilk 10´a gireceğiz. Sivas´ı eğitimde örnek bir şehir haline getireceğiz” dedi.

“3 Yıl İçerisinde Türkiye´de İlk 10’a Gireceğiz”

“2023 Eğitim Vizyonu Sultanşehir Sivas Buluşmaları” Milli Eğitim Bakanlığı genel müdürlerinin katılımı ile yapıldı. Okul müdürlerinin bulunduğu toplantıda, 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında Sivas´a yapılan iyileştirmeler, hazırlanan video ile katılımcılara gösterildi.

Vali Salih Ayhan, MEB genel müdürlerini Sivas´ta ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Bakanlığımızın çok önemli desteğini görüyoruz. Genel müdürlerimizden aldığım güçle, sizlere olan güvenimle bugün eğitim konusunda iddialı konuşuyorum. Onların gücü ve desteğiyle, bizim de Sivas´taki eğitim ordusuyla inşallah iyi bir yol alacağız. Hepinize desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sivas iyi bir kadroya sahip ve iyi bir ekibimiz var. Bu konuda şanslı olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu kadro ile Sivas´ta güzel işler yapacağız. Hep şunu söylüyorum: 3 yıl içerisinde Türkiye´de ilk 10´a gireceğiz.  Sivas´ı eğitimde örnek bir şehir haline getireceğiz” dedi.

“SİVAS FARKINI ORTAYA ÇIKARMIŞ”

Toplantıda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ise; Sivas´a birçok kez geldiğini ifade ederek, “Sivas, hem bakanlığımızda hem de bizlerin gönül dünyasında ayrı bir yere sahiptir. Milli Eğitim Bakanlığı´nın gündeminde artık çok yoğun bir şekilde Sivas var. Görüyorum ki Sivas milli eğitim deneyimi olan Sayın Valimizden aldığı güçle farkını ortaya çıkarmış” diye konuştu.

“İYİ BİR SİNERJİ YAKALANMIŞ”

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük de, “Bir Sivaslı, Zara´nın öz evladı olarak şunu belirtmeden geçemeyeceğim; yapılanları izlerken gururlandım. Sivas´ta eğitim ordusunun yeni hikâyeler yazacağına inanıyorum. Sayın Valimizle iyi bir sinerji yakalanmış ve kısa zamanda birlikte gerçekten çok iyi iş çıkarmışsınız” değerlendirmesinde bulundu.

“SEVECEĞİZ, DESTEK OLACAĞIZ”

Daha sonra söz alan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu da ‘Aile Olmak´ konulu sunumunda, milli eğitim camiasının çok büyük ve değerli bir aile olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle ailemizin her ferdine sahip çıkacağız. Seveceğiz, destek olacağız, hoşgörüyü ihmal etmeyeceğiz. Pozitif düşüneceğiz ve pozitifi çağıracağız. Biz bize sahip çıkmazsak, biz birbirimizi sevmezsek kimsenin bize sevgi ve saygı göstermesini bekleyemeyiz. Milli Eğitim Bakanlığı ailesi olarak birbirimize sahip çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

AYHAN´A SÜRPRİZ YAPTI

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Dr. Hamza Aydoğdu konuşmasının sonunda, Vali Ayhan´a bir sürpriz yaparak, Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarının mesajlarının yer yer aldığı, bakanlık anılarından oluşan bir video izlettirdi. (İrade)

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.