DOLAR 27,3861 % 0.25
EURO 29,0664 % -0.07
STERLIN 33,4657 % 0.04
FRANG 29,9498 % 0.01
ALTIN 1.627,65 % -0,90
BITCOIN 744.893 -0.238

Genç kızlara büyük tezgah taşıyıcı annelik!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Genç kızlara büyük tezgah taşıyıcı annelik!

Etiler’deki bir tüp bebek merkezinin skandalı bakanlığa yapılan şok ihbarla ortaya çıktı. Yoksul kızlar, buradaki kişiler tarafından para ile ikna edilerek taşıyıcı anne oldu. Üsküdar’da bir kafede başlayıp KKTC ve Gürcistan’a kadar uzanan o akılalmaz tezgah.

Genç kızlara büyük tezgah taşıyıcı annelik!

3 Eylül 2021’de Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) akılalmaz bir ihbar geldi. 18 yaş altı veya 18 yaşından büyük kızların taşıyıcı anne olarak kullanıldığına iddia eden ihbarda, “Ümraniye çevresinde maddi durumu olmayan kızlara yumurta büyütme ilacı temin ediliyor.

Bu ilacı kızlara evlerinde 11-12 gün kullandırarak yumurtalıklarını büyüttürüyorlar. KKTC ve Gürcistan’daki tüp bebek merkezleriyle anlaşmalı yerleri var. Kızların tüm masraflarını karşılayıp bu iki ülkeye gönderiyorlar.

Tüp bebek merkezlerine gönderilen kızlara yumurtaları sattırılıyor. Yumurta büyütme ilacı eczane depolarından alıp Üsküdar’daki Ege Kahvecisi’ne kargolatarak buradan aldırıyorlar.

Bebeği olmayan ailelere taşıcı anne buluyorlar ve sahte evraklarla başka bir ülkeye gönderip oradaki aileye veriyorlar” denildi.

İnceleme başlatan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, işlemlerde aracılık yaptığı belirtilen kişinin açık adresine ulaşıldı.

İddialara göre sürece katılmaya ikna edilen kızlarla Üsküdar’daki kafede buluşma yapılıyordu. Ardından Beşiktaş Etiler’deki tüp bebek merkezine götürülen kızlar, sağlık çalışanı bir çalışan tarafından hazırlanan evraklarla taşıyıcı anne olarak yurtdışına gönderiliyordu.

Yurtdışındaki bağlantıları olan şahıslar tarafından karşılanan genç kızların çocukları aileye teslim ettikten sonra geri geldikleri ileri sürüldü.

Sağlık Bakanlığı tarafından ihbar sonrası olayla ilgili müfettişler inceleme başlattı. İncelemelerde, kız çocuklarının iletişim kurduğu şahsın kimlik bilgileri tespit edilirken, şahsın sağlık çalışanı olmadığı belirlendi.

Sağlık Bakanlığınca söz konusu iddiaların uluslararası organize ve kamu sağlığını tehdit eder nitelikte olduğu gerekçesiyle durumun adli soruşturma gerektiği belirlenerek 1 Ekim’de ihbarda bulunuldu.

İhbar sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın sürdüğü bildirildi.-internethaber

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP