DOLAR 32,3607 % 0.17
EURO 34,4602 % -0.71
STERLIN 40,3340 % -0.67
FRANG 35,3962 % -0.32
ALTIN 2.438,65 % -0,91
BITCOIN 2.262.600 -2.616

Gazze’de soykırım var! Elektrik kesintisi sonucu 6 bebek daha öldü!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Gazze’de soykırım var! Elektrik kesintisi sonucu 6 bebek daha öldü!

Gazze Şifa Hastanesi’nin müdürü, yeni doğan yoğun bakım ünitesinin elektrik yetersizliği nedeniyle çalışmayı durdurmasının ardından iki prematüre bebeğin daha hayatını kaybettiğini açıkladı.

Gazze’de soykırım var! Elektrik kesintisi sonucu 6 bebek daha öldü!

Müdür Muhammed Ebu Selimiye, hastanedeki kuvözleri çalıştıracak yakıtın tükenmesi nedeniyle yenidoğan yoğun bakım ünitesinde bulunan 33 bebeğin daha hayatını kaybetme riski altında olduğunu açıkladı.

Elektrik kesintisi, 6 bebeği hayattan kopardı

Gazze’deki en büyük tıbbi kompleksin müdürü Ebu Selimiye ise, “Maalesef elektrik kesintisi nedeniyle 39 bebekten 6’sını kaybettik.” ifadelerini kullandı.

İki bebeğin hastanede kuvözlere elektrik sağlayarak sıcaklığın artması ve sürekli oksijen akışını sağlayan yakıt eksikliği nedeniyle öldüğü belirtildi.

“Diğerlerini hayatta tutmak için ilkel yollar kullanıyoruz”

Ebu Selimiye, bebeklerin düşük sıcaklık ve oksijen yetersizliği nedeniyle öldüklerini vurgularken, diğer bebekleri hayatta tutmak için ilkel yolların kullanıldığını aktardı.

Sabaha kadar yetecek elektriğin olduğunu belirten Ebu Selmiye, “Elektrik kesildiğinde bu yenidoğanlar da diğerleri gibi hayatını kaybedecek.” diye uyarıda bulundu.

İsrail, bebeklerin güvenli bölgeye tahliyesini reddetti

Bir diğer yandan Ebu Selimiye, geride kalan bebekleri hayatta tutmak için güvenli bir çıkışa ve kuvözlere ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Bebekler için ayarlamaya çalıştığı tahliyeyi İsrail ordusunun reddettiğini söyleyen Selimiye, şöyle devam etti;

Bunu onlara teklif ettim. Bebekleri ambulanslarla güvenli yerlere tahliye etmeyi teklif ettim ama cevap vermediler. (Haber Merkezi)

Sivas Haber– Sivas Haberler


YORUM YAP