SON DAKİKA
hava 16°
Google News

Corona Virüs ile Gayrimenkulde Sivas’ta Son Durum?

Son Güncelleme :

02 Nisan 2020 - 17:02

Corona Virüs ile Gayrimenkulde Sivas’ta Son Durum?

Sivas Emlakçılar Odası Başkanı Kerim Çayır Corona Virüs sonrası Sivas’ta emlak sektörü hakkında bilgiler verdi.  Çayır “Korona virüs salgını Türkiye’de ve sonrasında Sivas’ta görülmeye başladıktan sonra gayrimenkul ilanlarının başlıklarında da fiyatları da değişmeye başladı.” dedi.

Corona Virüs ile Gayrimenkulde Sivas’ta Son Durum?

Çayır’ın konuyla ilgili tespitleri şöyle : Korona virüs salgını Sivas’ta görülmeye başladıktan sonra vatandaşlar ve Emlakçılarımız da kendilerine göre tedbirler almaya başladı. Genellikle maske, kolonya ve dezenfektan ağırlıklı alınan tedbirle birlikte iş yerleri genel olarak kapalı olmakla birlikte konut sunumları da bu tedbirler eşliğinde devam etmekte.

Sosyal hayatın piyasaların genelini etkileyen salgın, gayrimenkul ilanlarının başlıklarını,fiyatlarınıve seçeneklerini değiştirdi İlanlarda Koronavirüsten korunacağına dair başlıkların yer alması İlanlarda ”Koronavirüsten kaçmak için doğa içinde çiftlik evi”, ”Koronavirüse tek çare! Şehir içindede değil, yaylada eviniz olsun” şeklinde başlıklı İlanlarda gözden kaçmıyor sektör farklı bir boyuta doğru gittiği ve gideceği kanısındayım.

Kullanılan ilan başlıklarından bazılarını
Korona virüsten kaçmak için doğa içinde çiftlik evi ve bağ bahçe
Koronavirüse inat bizde arsa bu fiyatlarda indirim
Korona ve bütün virüslerden uzak lüks konak tadında bağ evi
Yaşlılarımızı koronavirüsten korumak için çok güzel bir dağ evi
Burada koronavirüsü bulaşmaz, doğal ortam insanlardan uzak
Koronavirüsten korunmak için sakin ortamda kiralık eşyalı evler vs.

YÜZDE 40 ARTIŞ

Gayrimenkul sektöründeki işleyiş gayrimenkulde talepleri değiştiren sürecin depremlerle başlaması ve Korona virüsle de bu süreçte etkili olduğu kaçınılmaz gerçek .

Kalabalık siteler artık yerine müstakil evlerin, şehrin merkezi yerine de şehir dışı lokasyonlar’ın öne çıkmakta . Sadece müstakil evlere değil aynı zamanda şehir dışındaki ve yakın çevre köylerdeki arazilere de ilginin artacağı önümüzdeki aylarda daha da netleşecek.

Gelen talepleri incelediğimizde artık şehir insanımızın ciddi anlamda daraldığını ve bunaldığını illa bir yerlere kaçma doğayla baş başa olma isteğinin bir hayli fazla olduğunu gelen taleplerimizin doğrultusun da görmekteyiz.

ALICILARIMIZ ŞEHİR DIŞINIDAKİ SEMTLERE HATTA KÖYLERE YOĞUNLAŞTI

Korana virüs Şehrimizde de görülmesinden sonra şehir dışındaki gayrimenkullere karşı eskisine göre çok daha yüksek bir talep gözlemliyoruz.

Hatta büyük şehirlerdeki hemşerilerimizin özellikle 60 yaş üzeri vatandaşlarımızın Sivas’a Yoğun bir şekilde dönüşlerini görmekteyiz ve bunların büyük çoğunluğu da köylerindeki evlerine geçme istekleri Korona Virüs bir nevi ‘Sılayı Rahim ‘ Etkisi yaratmış bulunmakta.

Gelecek aylarda çok daha farklı bir Gayrimenkul sektörü bizleri beklemekte.

Bizler emlak uzmanları olarak her dönemde kazanç sağlayan sektörümüz bu dönemden sonrada yatırımcısının yüzünü farklı şekilde güldüreceğinden hiç şüphemiz yok.”

Büyük Sivas Haber


blank

blank

blank

blank

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.