Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Fırtınaya Tutulduk…”

“Fırtınaya Tutulduk…”
Selahattin Elbay
Selahattin Elbay( selahattinelbay@buyuksivas.com )
817
22 Ağustos 2018 - 16:36

Selahattin Elbay’in “Fırtınaya Tutulduk…” isimli köşe yazısı;

“Fırtınaya Tutulduk…”

Geçen hafta fazla tatmin edici bir oyun sergilememesine rağmen, son dakikalarda bulduğu golle Alanyaspor´u yenerek lige 3 puanla başlayan Sivasspor yine puan amacı ile çıktığı Trabzon deplasmanında ‘Karadeniz Fırtınasına´ yakalanarak farklı mağlup oldu. Mağlubiyetten öte göstermiş olduğu berbat performans kendisine umut bağlayan yiğidoları fazlasıyla üzdü.

Oysaki müsabakaya çok iyi başlayıp henüz 45.nci saniyede Kone ile bulmuş olduğu mutlak gol pozisyonunu neticelendirmiş olsaydı oyuna 1-0 önde başlamış olacaktı. Kone demişken bazı değerlendirmeler yapmak istiyorum. Sivasspor´un en fazla gol atan oyuncusu olmasına rağmen Kone´de çok büyük düşüş var. Bir defa çok ağır kalıyor. Hızlı düşünme ve ileri uçun her bölgesinde oynama özelliği yok.Sadece orta bölgede var oluyor. Kenarlara deplase olamıyor. Bu sene fazla  yaralı olamaz diye düşünüyorum. Mutlaka bir alternatif gerekli.

Neyse devam edelim. Oyunun başındaki şok pozisyonu atlatan  Trabzonspor tam saha presle hücum üstünlüğünü aldığı 7.nci dakikada aradığı gole erken kavuştu. Sağ kanattan yapılan ortada acemi hareketler yapan defansımızın hatasına birde amatör takım kalecilerinin bile yapmadığı kalecimizin hatası eklenince oyunu çözüleceği sinyalleri erkenden gelmeye başlamış oldu. İlk yarının geri kalan bölümünde çok iyi bir görüntü ortaya koyan rakibimizin 2 gol daha bularak 3-0 öne geçmesine karşın,  defans katkısı az hücum katkısı çok olan bekimiz Douglas´ın attığı güzel gol bir nebzede olsa tesellimiz oldu.

İkinci yarıya biraz toparlanmış olarak başlayan ekibimiz rakip kalede daha fazla  görünmesine karşı  yakaladığı pozisyonlarda yine acemice davranınca aradığı 2.nci gole kavuşamadı. Rakip Trabzonspor´un kontrollü oyunu tercih etmesi maçın sonunu getirdi.

Netice olarak; Trabzon deplasmanında bütün hatlarıyla tel tel dökülen Sivasspor´un acil tedbirler alarak ve de gerekli revizyonlar yaparak önümüzdeki haftalara hazırlanması gerekliliğini vurgulayarak şimdilik noktalıyorum..

Selahattin Elbay / Hakikat


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 17
  • Hayır --> 72
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 7
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58