Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

CHP’li Karasu: Avukat, mimar, mühendis filyasyon ekibinde

CHP’li Karasu: Avukat, mimar, mühendis filyasyon ekibinde
08 Eylül 2020 - 19:03

Sağlık Bakanlığı, Merkez Teşkilatta görev yapan, kadrolu, geçici görevle çalışan personeller içerisinden yaklaşık bin 400 çalışanınıfilyasyon ekiplerinde görevlendirilmek üzere Ankara İl Sağlık Müdürlüğü emrine vermiş, geçtiğimiz Cuma günü ilgililere tebliğ edilen görevlendirme sonucunda yaklaşık 113 farklı unvanda görev yapan personellerden bin 400 kişi sahada filyasyon ekiplerinde görevlendirilmişti.

CHP’li Karasu: Avukat, mimar, mühendis filyasyon ekibinde

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs ile mücadele kapsamında oluşturduğu filyasyon ekiplerine sağlık personelinin yanı sıra avukat, mimar, mühendis, teknisyen gibi kadrolardan da alım yapıldığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘’Sağlık sistemi güzel işliyor’’ sözlerini hatırlatan Karasu, ‘’Filyasyon ekibine, mimarları, mühendisleri yerleştirerek sağlık sistemini işletmez aksine çökertirsiniz. Konuyla ilgili yeterliliği olmayan, müdahale bilgisi zayıf personeli filyasyon ekiplerine dahil etmek hem vatandaşlarımızı hem de personelikoronaya karşı savunmasız bırakacak. Vaka sayılarının yeniden yükselişe geçtiği bu dönemde böylesi bir hamle salgınla mücadeleyi baltalamaktan başka bir anlam ifade etmiyor’’dedi.

ATAMA BEKLEYEN SAĞLIK PERSONELİNİ İŞARET ETTİ

Filyasyon ekiplerindeki eksikliğin yine sağlık personeliyle doldurulmasını gerektiğini söyleyen Karasu, ‘’Pandemi döneminde canla başla çalışan hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza destek olmak istiyorsanız, atama bekleyen binlerce gencimize kadro verin. Hem çalışanlarımızın yükünü azaltın hem de her fırsatta seslerini duyurmak ve salgınla mücadelede etkin rol almak isteyen gençlerimize imkan yaratın’’ ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]