DOLAR 20,0062 % 0.18
EURO 21,6114 % 0.86
STERLIN 25,2250 % 0.55
FRANG 22,1136 % 0.16
ALTIN 1.250,42 % 0,04
BITCOIN 27.942,46 2.821

Fikri Pınarlı “Numune Hastanesi Kavşağı Neden Yapılmıyor?”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fikri Pınarlı “Numune Hastanesi Kavşağı Neden Yapılmıyor?”
blank
blank

Büyük Birlik Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı Numune Hastanesi Kavşağındaki trafik sorununa değindiği bir açıklama yaptı.

Fikri Pınarlı “Numune Hastanesi Kavşağı Neden Yapılmıyor?”

Pınarlı, “Numune hastanesi’nin çevre yolunun hemen altına yapılması o bölgeye inanılmaz bir trafik yükü getirmiş oldu.

Özellikle şehirler arası bir yol olması da otobüs kamyon gibi büyük araçların o yolu kullanmasıyla adeta her gün kaos yaşanmakta şehirde ki tüm hastaneleri yok ederek tek bir hastanede toplarken bu trafik yükü hiç hesaba katılmamış olduğu anlaşılıyor.

Normalde hastane yapılmadan önce bağlantı yollarının yapılması gerekirken bizde bir çok şey de olduğu gibi bu konuda eksik yanlış ve zor olan tercih edilmiştir.” dedi.

“Gelelim asıl konumuza o bölgede ki trafiği rahatlatmak için 2021 yılında üst geçit ihalesinin yapıldığını biliyoruz.” diyen Fikri Pınarlı, “İddialara göre o dönem Sivas Belediyesi tapu kavşağında ki alt geçit çalışmasını sebep göstererek çevre yolu tapu kavşağındaki yola alternatif diye hastane kavşağının ihalesini alan firmaya işi yavaştan almasını kendi yaptıkları alt geçit bitince başlamasını telkin ettiği söyleniyor.

Sonrasında ise yüklenici firma maliyetlerinde artmasını bahane ederek ve hakediş seviyesinin %15’in altında olmasından dolayı işi yapmaktan yasal hakkını da kullanarak vazgeçiyor.” ifadelerini kullandı.

BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, “Bizde BBP olarak kamuoyu adına soruyoruz.

Bu konuda ki son durum nedir tekrar ihale yapılacak mıdır?

Belediyenin bu işi geciktirmiş olması gerçek midir gerçekse bu bir vebal değimlidir?

Aynı şekilde o yolun devamı olan toptancılar ve 4 Eylül sanayi kavşağı da ölümlü ve yaralanmalı büyük kazaların yaşandığı sıkıntılı bir kavşaktır burada da araçlar için bir üst geçit şarttır.

Bizde BBP olarak bu kavşakların akıbetini takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP