DOLAR 20,0115 % 0.19
EURO 21,3833 % -0.24
STERLIN 24,9742 % 0.83
FRANG 22,1244 % 0.35
ALTIN 1.249,93 % 0,48
BITCOIN 26.852,11 0.536

Fikri Pınarlı: “Sahipsiz Sivas’ın Gardaşlık Günü”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fikri Pınarlı: “Sahipsiz Sivas’ın Gardaşlık Günü”
blank
blank

Büyük Birlik Partisi Sivas Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı Sivas Gardaşlık Festivali hakkında bir açıklama yaptı.

Fikri Pınarlı: “Sahipsiz Sivas’ın Gardaşlık Günü”

Pınarlı, “Bu gün 5.8 yani 5 Agustos Sivaslılar günü bir başka ismiyle gardaşlık günü. Tabi ki bizde Sivaslılar olarak bu günü önemsiyoruz Dünya üzerinde yaklaşık 7 milyon Sivaslı var diye de övünüyoruz lakin 7 milyon Sivaslı dan neden sadece Altıyüz bini Sivas’ta yaşıyor diye düşünüp dertlenip çareler aramıyoruz. Neden 6 Milyondan fazla Sivas’lı kendi memleketinde doymuyor.” dedi.

“Neden Türkiye’nin en büyük yüzölçümüne sahip bir ucundan bir ucuna 468 km olan ve Tarımda ve hayvancılıkta Türkiye’yi besleyebilecek bu bâkir topraklarda köylüyü köyünde doyurup tutamıyoruz.” diyen Fikri Pınarlı, “Neden sanayileşmede komşu illerimizden onlarca yıl gerideyiz.

Neden Türkiye’nin en büyük demir çelik ve diğer madenlerinde birinci olduğumuz halde bir Demir çelik fabrikasını dogru düzgün çalıştıramıyoruz ve kapatıyoruz.

Neden Türkiye’nin kaplıcada en iyisi iken soğuk ,sıcak, balıklı kaplıcalar varken bir Afyonkarahisar veya küçücük bir sorgun ilçesi kadar sağlık turizmini hayata geçiremiyoruz.

Neden Anadolu’nun merkezinde iken havalimanımız dış uçuşlara kapalı İzmir’e bile uçağımız kalkmıyor da her yere Kayseri üzerinden uçuyoruz.

Bunun gibi onlarca madde sıralayabiliriz madem bu gün Dünya Sivaslılar günü şehrin yöneticileri büyükleri ileri gelenleri Siyasi partileri birlik olup Sivas’a ne yapabilirizi tartışmalıyız.

Eğer biz bunu yaparsak o günün akşamında 1058 kişinin meydanda halay çekmesi ve üç gün boyunca konserler verilmesi anlamlı olur aksi taktirde birilerinin hamasi nutuklarına meze olur.
Vizyonsuz yöneticiler şehirlerin ve ülkelerin başına gelen en büyük felakettir.” ifadelerini kullandı.

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP