DOLAR 27,3035 % 0.21
EURO 28,8115 % 0
STERLIN 33,1686 % 0.09
FRANG 29,7132 % -0.14
ALTIN 1.662,14 % -0,07
BITCOIN 732.551 1.665

Fikri Pınarlı Sivas’taki Çevre Sorunlarına Değindi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fikri Pınarlı Sivas’taki Çevre Sorunlarına Değindi

Büyük Birlik Partisi Sivas merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı Sivas’taki çevre sorunlarına değinen bir açıklama yaptı. Pınarlı açıklamasına, “2009 -2014 Yılları arasında Sivas’ı yönetmek biz BBP’ye nasip olmuştu. Dönemin BBP li belediye başkanı Doğan Ürgüp ve ekibi Sivas’ta bir çok projeye ve yeniliğe imza atmıştı. Bunlardan bazıları Şehitler Parkı, Fidan Yazıcoğlu Kültür Merkezi ve Sivas Otogarı idi. Ne yazık ki bizden sonraki Belediye yönetimleri bu eserlere gereken önemi bir türlü göstermediler.” ifadeleriyle başladı.

Fikri Pınarlı Sivas’taki Çevre Sorunlarına Değindi

Fikri Pınarlı açıklamasının devamında, “ Örneğin Şehitler Parkı yıllarca kaderine terkedildi içinde bulunan şelale iki dönemdir çalıştırılmadı.
Şelalenin taşları ve ekipmanı kırılıp talan edildi. Çimler uzun süre biçilmedi ve yeniden ekimi sağlanmadı oysaki genel bir kaide vardır ki o da Devlet’te devamlılık esastır.

Gelelim asıl konumuz olan otobüs terminaline, 2014 yılında muhteşem bir tesis rekor denilebilecek bir sürede yapılarak halkımızın hizmetine sunuldu.

Bir kaç hafta sonra yapılan yerel seçimler sonrası maalesef belediye el değiştirdi. Ve aradan geçen 8 yılda iki dönem boyunca çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışması yapılmadı.

Otogara inen bir misafir muhteşem bir manzara ile karşılaşırken arka kapıdan çıktığında şok bir görüntü ile karşılaşıyor. Lunaparkın yanında ki karanlık ve köhne alan gece yolu oraya düşenlerin içini ürpertiyor.

Üstelik çevre sakinleri de çok muzdarip zira gece o mekanlar gayri-meşru işlerin ana merkezi haline geliyor. Ahlak dışı işler için bu karanlık ortamlar kullanılıyor.” dedi.

“Sivas Belediyemiz için bu alanı temizleyip asfaltını yapıp aydınlatılmasını sağlamak çok mu büyük bir iş merak ediyoruz.” diyen Pınarlı, ” Otogarla ilgili bir diğer husus ise içinde bulunan tuvaletlerin 7 yıldır ücretsiz iken geçtiğimiz aylarda ücretli hale getirilmesidir.

Belediyenizin buradan gelecek üç beş kuruş paraya ihtiyacı mi vardır. Denilebilir ki ücretsiz olunca bakımsız ve pis oluyordu o yüzden ücretli yaptık o da sizin sorununuz oraya koyduğunuz temizlik personelini çalıştırmayı beceremediniz demek oluyor.

Özet olarak Belediyemizi bu konuda hassas davranıp bir an önce bu düzenlemeleri yapmaya davet ediyoruz. BBP olarak konunun takipçisi olacağız.” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP