DOLAR 28,9752 % -0.05
EURO 31,2147 % -0.02
STERLIN 36,3640 % -0.08
FRANG 32,9349 % -0.07
ALTIN 1.860,91 % -0,31
BITCOIN 1.226.423 -4.084

Fikri Pınarlı: “Artık bir çözüm bulun”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Fikri Pınarlı: “Artık bir çözüm bulun”

“Son zamanlarda Sivas’ta gündemi meşgul eden bir konu var ki o da sahipsiz veya başıboş bırakılan sokak hayvanları yani köpekler” diyen Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, “Hassas bir konu olması dolayısıyla konuya biraz mesafeli ve ihtiyatlı yaklaşma gereği duymuştuk.” dedi.

Fikri Pınarlı: “Artık bir çözüm bulun”

Fikri Pınarlı sözlerine sokak köpekleri ile ilgili açıklamasına “Ancak geçtiğimiz günlerde üst üste çocukların köpekler tarafından saldırıya uğramaları ve bir çocuğumuzun köpekten kaçarken araba çarpmasıyla yaralanması konuyu takibe almamıza vesile oldu.

Öncelikle konunun bir den fazla boyutu var özellikle hayvanseverlerin hassasiyetlerini anlıyor ve saygıyla karşılıyoruz. Ancak insanların da en az hayvanlar kadar yaşama ve korunma hakkının olduğunu hatırlatmak isteriz. Bir başka ve en önemli boyutu ise hayvan barınağında ki olumsuzluklar.” ifadeleriyle devam etti.

Pınarlı, “Konuyu araştırdığımızda çarpıcı bilgiler edindik, özellikle barınak çalışanlarıyla konuştuğumuzda sıkıntılarının çok olduğunu ve bu sıkıntıların işin yürüyüşüne olumsuz yönde aksettiğine şahit olduk.

Zira bu barınakta ki hayvanların bakımı belediye personeli tarafından değil bir şirket tarafından yapılmaktadır. Burada çalışan personel 29 + 5 kişilik bir personeldir. Şirket işçisi oldukları için hiç bir sendikal hakka sahip olmadıkları görülmektedir. Çalışma koşulları son derece ağır ve zordur.“ifadelerini kullandı.

Barınaklardaki sorunlara değinen Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, “Bir yandan barınaktaki hayvanların bakımı beslenmesi ilaçlanması vs bir yandan ise ilçe ve köylerden devamli olarak şehrin yakınlarına bırakılan hayvanların toplanması, işin yetişmesini ve sağlıklı işleyişini zorlaştırmaktadır.” dedi.

Bu konuda bizden seslerini duyurmamızı istediler” ifadelerini kullanan Pınarlı,  “Burada personel ve ekipman yetersizliği olduğu iddia edilmektedir. Burada Belediyemize büyük bir sorumluluk ve görev düşmektedir.

Kamuoyu adına soruyoruz;

Burada denetimin yetersiz olduğu yönündeki iddialar ne derece doğrudur?

İhaleyi alan şirketi de mağdur etmeden sözleşme bitiş tarihinden itibaren barınağın bakım ve sorumluluğunu belediye üstlenemez mi ?

İhale kaç yılda bir hangi şartlarda yapılmaktadır?

Burada yıllardır çalışan 29 +5 personel Özbelsan bünyesinde istihdam edilerek her türlü sosyal hakları sağlanamaz mı?

Bu konu Belediyelerin asli işlerinden birisi değil midir?

Hem hayvanların haklarını ve sağlığını hem de şehir de yaşayan insanların güvenliğini sağlamak kimin görevidir?

Bir an önce Sivas Belediyesi bu sorunu kalıcı olarak çözmek zorundadır. Aksi takdirde bu sokak köpekleri sorunu gündemi daha çok meşgul edecektir.” dedi.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP