DOLAR 31,1191 % 0.25
EURO 33,7916 % 0.49
STERLIN 39,4992 % 0.3
FRANG 35,3305 % 0.27
ALTIN 2.030,38 % -0,11
BITCOIN 1.700.999 4.469

Feyzullah Duman Zeki Karakurt’tan Sinyali Aldı! Duman Edecek

Yayınlanma Tarihi : Google News
Feyzullah Duman Zeki Karakurt’tan Sinyali Aldı! Duman Edecek

Sivas Demiryol İş Sendikası Başkanlığı seçimi her geçen gün daha da yaklaşıyor. Önümüzdeki aylarda gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimi öncesinde ilk olarak delege seçimi gerçekleştirilecek. Delege sayısında çoğunluk ise Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nde bulunuyor.

Feyzullah Duman Zeki Karakurt’tan Sinyali Aldı! Duman Edecek

Mevcut Başkan Murat Kütük’ün tekrar aday olmak ve seçilmek için yoğun kulis çalışması yürüttüğü bilinirken, geçtiğimiz dönemde Karakurt tarafından “bir dönem bekle önümüzdeki dönem başkan sensin” denilen Sivas Türasaş Bölge Müdürlüğü işçi baş temsilcisi Feyzullah Duman‘ın da sonunda beklenen sinyali aldığı öğrenildi.

AK Parti – BBP lobileri arasında sıkışan baş temsilcilik meselesinde ise AK Parti’nin Türasaş’ta artık hakimiyeti eline alması gerektiği herkesin dillendirdiği bir konu olurken bu mantıkla bakıldığında ise ön plana Türasaş’ta tek bir isim öne çıkıyor.

AK Parti teşkilatlarında aldığı bir çok görevle adından sıkça söz ettiren ve önceki dönemde Özbelsan Yönetim Kurulu üyeliği yapan Mustafa Çapraz’ın, Duman’ın Sendika Başkanı olmasıyla Türasaş’ın bir numaralı ismi olacağı biliniyor.

Türasaş Sivas Bölge Müdürü Atanur Karadağ’ın AK Parti’den gelen hiç bir talebi yerine getirmemesi ve İl Başkanı Hakan Aksu yerine Merkez İlçe Başkanı Burak Kuruçay ile abuç olması, AK Parti’nin kurumda istediğini alamamasına da neden oluyor.

Ayrıca Türasaş Sivas Bölge Müdürlüğü’nde çalışan yaklaşık 1000 işçinin Feyzullah Duman ve Mustafa Çapraz’ın artık dümenin başına geçmesi gerektiğini ifade ettiği de dillendirilen konular arasında…

Sivas’ı Zeki Karakurt’a emanet eden Türk İş ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı Ergun Atalay ile Sivas’ın başkanı olacak isim hakkında bazı üst düzey siyasilerin de görüşerek Duman konusunda süreci refere ettiği de edinilen bilgiler arasında…

İşçiler arasında ise bu durum “Feyzullah Duman edecek” şeklinde dillendiriliyor…

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP