DOLAR 32,2035 % -0.01
EURO 35,4053 % 0.33
STERLIN 41,4905 % 0.38
FRANG 35,4051 % -0.01
ALTIN 2.514,65 % 0,56
BITCOIN 66.344,46 -0.892

Belki de siyasete çokta fazla mana yüklememek gerek…

Yayınlanma Tarihi : Google News
Belki de siyasete çokta fazla mana yüklememek gerek…

Son günlerde yaşanan ölümler Sivaslıları derinden etkiliyor… Her faninin ölümü tadacağını bildiğimiz halde öyle ölümler var ki insanı adeta silkeleyip bırakıyor…

Belki de siyasete çokta fazla mana yüklememek gerek…

Şüphesiz bu ölümlerden bir tanesi geçtiğimiz gün ahirete irtihal eden Sivaslıların çok ama çok sevdiği Muzaffer abisi oldu…

Her zaman, her konuşmasında siyaset yapmak istediğini ifade eden ve maalesef daha önce AK Parti’den fırsat bulamayan Muzaffer Güner ölümünden bir kaç gün önce MHP Hafik Belediye Başkanı aday adayı olmuştu.

Fakat Muzaffer Güner adaylık açıklamasından kısa süre sonra geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Güner, geçtiğimiz gün ikindi namazının ardından Ayyıldız Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası toprağa defnedildi.

Güner’in ölümü sonrasında Türkiye’nin gözleri önünde yaşanan bir ölüm daha herkesi bir kez daha düşünmeye itti…

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kürsüde konuşurken bayılıp düşen ve kalp krizi geçirdiği ortaya çıkan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, tedavi gördüğü Bilkent Şehir Hastanesinde hayatını kaybetti.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

ÜNAL TORUN ANLATTI

Muzaffer Güner’in vefatı sonrasında Sivas Belediyesi’nde uzun yıllar görev yapmış olan ve şuan TİM’de basın müşaviri olarak çalışan Ünal Torun herkesi derinden yaralayan bir paylaşım yaptı…

Torun paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

“ELVEDA MUZAFFER ABİ..!

Yıllar öncesinde Sivas Belediyesinde ilk iş arkadaşım, abim, dostum, müdürüm dünyalar iyisi güzel kalpli insan Muzaffer Güner abim…

Daha vefatından 1 saat önce konuşmuştuk, telefonu “haydi bismillah” diyerek kapattığın son görüşmemiz nasıl çıkar aklımdan..
Şimdi keşke daha fazla konuşsaymışız diyorum, nereden bileceksin ki, son konuşmamız olduğunu, yoksa kapatırmıydım hiç o telefonu..

Ah be abim..
İçinde hep bir Sivas aşkı, Hafik sevdası vardı. Baba yurduna hizmet etme onuruna ve makamına erişmek , doğduğu topraklara vefa borcunu ödemek istiyordu.
Geçen dönem AK Parti’den Hafik Belediye Baskan adaylığı için yeşil ışık alamayınca (nesini beğenmedilerse) bu duruma üzülüp, içerlensede sabır ve metanet ile yoluna, görevinden istifa etmeyerekte nikah memurluğu işine devam etti.

Bu dönemde ise siyasi bir sürpriz yaşayacaktı, gerek 30 yıllık Belediye, gerekse bürokrasi ve dernek başkanlığı terübesini, başarılı iş hayatını ve Hafikliler tarafıdan çok sevildiğini fark eden Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Muzaffer Güner’e memurluktan istifa edebilir adayĺık için başvuru yapabilirsin müjdesini verdi. O’da baba yadigarı Milliyetçi Hareket Partisine Hafik Belediye Başkan adaylığı için müracat etti ve hiç birşey hissettirmeden aday adayı gibi çalışmaya başlamıştı.

Bu süreçte hemen hergün görüşüyorduk. Bundan sonraki seçim çalışmalarını benim yönetmemi istedi İstanbul’da yaşıyor olmam ve iş yoğunluğuma rağmen bunu seve seve kabul ettim. Sivas medya ayağında da Şeref Gülmez kardeşimiz olacaktı. (iyi ki de kabul etmişiz) Başkan adaylığı için ilk duyuruyu yapmak üzere metni oluşturduk sadece başlığı eksikti, geçen hafta saat gecenin 2 sinde aklıma başlık geldi ve Muzaffer abiyi aradım uyumamışlardı telefonu açtı Tülay yengeyle Hafiğe taşınmayı ve geleceğe dair planlarını konuşuyorlardı. Sayın Başkanım sloganı ve başlığı buldum “Ya Nasip” olsun mu dedim, evet dedi çok güzel hem dua hem söylem tadında olmuş “ya nasip” diyelim çıkalım yola dedi öyle de yaptık. Bir diğer sloganımızda “Muzaffer Güner gelecek, Hafik Gülecek” idi. Nasılda sevinçliydi çocuklar gibi…

Gençlik yıllarında hayali olan Hafiğe hizmet etme şansı yakalamıştı. Hafik Belediye Başkan adaylığı 15 Aralık’ta resmen duyurulacak ve Hafik için MHP’nin adayı mutlak Muzaffer Güner olacak, Hafikliler tarafından da çok sevilen Güner seçimlerde büyük ihtimalle ipi açık ara önde göğüsleyecek Hafik Belediye Başkanı olacaktı.

Muzaffer abi geçen hafta Sivas Milletvekili Sn. Ahmet Özyürek ile Ankara’da bir araya geldi. Özyürek onu MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli ile tanıştırdı, seçimlerle ilgili fikir alışverişinde bulundular, bu buluşmadaki fotoğraflarıda yayınlamak için sevinçle bana yolladı, pilanlama yapmıştık güya bugün (salı) onları sosyal medyalarında yayınlayacak haberlerini yapacaktık Muzaffer abinin deyimiyle ‘bir sürü beğeni ve yorum’ alacaktık, maalesef nasip olmadı dün belediye başkan adaylığı için sevinçle duyurusunu yayınladık, bugün de göz yaşlarıyla vefat ilanını..

Neye niyet, neye kısmet, onun için çok kıymetli olan o fotoğraflar bende, bugün o çok sevdiği fotoğrafları Muzaffer abi yayınlayamadı ama bir vasiyeti olarak kabul edip ben onun adına yayınlamak istedim…
O bizi izliyor ve buna cok sevinecektir.

Ah be abim o güzel kalbine çok erken yenik düştün, ama her insana nasip olmayacak bir sevgiyle, özlemle, göz yaşları ve dualarla yolculandın edebi istirahathgahına…

Ne hayallerimiz vardı, seçimleri kazanacak, Hafiği geliştirecek, köylüye, çiftçiye destek olacak, gençlere özen gösterecek, iş sahaları oluşturacak, Hafiği ogrenci sehri yapacak, Hafiği Sivas’a daha çok yakınlaştıracak, Hafik yükselen bir değer kıymetli bir marka olacaktı.

Şimdi hayaller yarım, kelimeler kifayetsiz, Hafik Muzo Başkansız, en acısı da adeta ellerimizde büyüyen dünyalar güzeli 3 kızı babasız kaldı… Şair ne güzel söylemiş ölüm Allah’ın emri ayrılıklar olmasa..

Anlattıklarımın bir kısmı özeldi bende kalmasını istemedim, herkes duysun sevenleri bilsin istedim. Yüzlerce, binlerce on binlerce gencin en mutlu günlerinde yanlarında olan onların nikahlarını kıyan on binlerce ailenin fotoğraf albümlerinde ölümsüzleşen, Sivas ve Hafik sevdalısı güzel insan Muzaffer Güner’in ismi inanıyorumki Belediye meclis üyelerimiz ve Belediye Başkanlarımızın öncülüğünde Hafik’te ve Sivas’ta mutlaka yaşatılacaktır, yaşatılmalıdır.

Muzaffer abim; gözün arkada kalmasın, aday sendin ve seçimi kazandın abi, bugün bir daha gördük ki, sen o kadar sevilmiş o kadar insan biriktirmiş o kadar gönül kazanmışsın ki, seçim kazanmakta ne vardı abi…

Sen bu yalan dünyada hiç bir kimseyi incitmemeye gayret ettin, Rabbim’de seni incitmesin, rahmetiyle muamele etsin inşallah.. Yattığın yer nur mekanın cennet olsun.. Amin..

Ünal Torun”

Haber Merkezi / Büyük Sivas Haber


YORUM YAP