DOLAR 32,2211 % 0.12
EURO 35,0277 % 0.09
STERLIN 40,9834 % 0.12
FRANG 35,4128 % 0.19
ALTIN 2.503,07 % -0,29
BITCOIN 71.170,01 6.19

Faiz Oranı Düşürüldü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Faiz Oranı Düşürüldü

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, yaptığı yazılı açıklama ile kooperatif kredilerinde yıllık faiz oranının yüzde 8´den yüzde 6´ya düşürüldüğünü duyurdu.

Kooperatif Kredilerinde Faiz Oranı Yüzde 6’ya Düşürüldü

Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatiflerince esnaf ve sanatkarlara sağlanan düşük faizli kredilerde geçtiğimiz günlerde yapılan komisyon indirimi ve vade sürelerinin uzatılmasının ardından bu kez de yıllık faiz oranlarında indirime gidildi.

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, kooperatif kredilerinde banka komisyon oranlarının yüzde 2´den yüzde 1´e indirildiğini, vade sürelerinin ise 4 yıldan 5 yıla çıkarıldığını ifade ederek, “Yapılan son düzenleme ile kooperatif kredilerimizde yüzde 8 olarak uygulanan yıllık faiz oranımızda yüzde 2´lik bir indirim yapılarak yüzde 6 olarak düzenleme yapılmıştır. Esnaf ve sanatkarlarımız almış oldukları kredilerde ödemelerini 1 yıl ile 5 yıllık zaman dilimlerinde yıllık yüzde 6 faiz ile ödeyecekler. Türkiye genelinde bu miktarlar ile kredi kullandıran başka bir kurum ve kuruluş bulunmamaktadır. Kooperatif kredilerinde komisyon oranı, ödeme sürelerinin uzatılması ve faiz indirimi ile birlikte hükümetimiz tarafından esnaf ve sanatkarlarımıza üç yeni müjde verildi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Hazine ve Maliye Bakanlığına, Gümrük ve Ticaret Bakanımıza ve TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Kadir Akgül´e esnaf teşkilatımız adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi. (İrade)

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.