DOLAR 27,5702 % 0.48
EURO 28,9663 % 0.64
STERLIN 33,4166 % 0.56
FRANG 30,0382 % 0.72
ALTIN 1.612,19 % 0,01
BITCOIN 762.282 0.418

EYT’lilerden Bakan Bilgin’e teşekkür ziyareti

Yayınlanma Tarihi : Google News
EYT’lilerden Bakan Bilgin’e teşekkür ziyareti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Emekleri Yasalara Takılanlar Derneği (EYTDER) Genel Başkanı Nalan Esmeray ve beraberindeki heyeti kabul etti.

EYT’lilerden Bakan Bilgin’e teşekkür ziyareti

Bakan Bilgin, EYTDER Genel Başkanı Esmeray ve beraberindeki EYT platformları temsilcilerini Bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda kabul etti. Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) Türkiye’nin 20 yıllık sorunu olduğunu ve mağduriyetlerin giderilmesi için gerekli yasal düzenlemeyi hayata geçirdiklerini belirten Bakan Bilgin, “Meselenin çözülmüş olması çok önemli. Hukuk kuralları geriye doğru işletilmez. Bu mağduriyet fikri de oradan doğmuştu.

Hukuka uygun bir düzenlemeyle biz görevimizi yaptık” dedi.
EYT meselesinin çözüldüğünü ve geçici işçi sorununun da Meclis gündemine alınarak çözüme ulaştırılacağını dile getiren Bakan Bilgin, şu ifadelere yer verdi:

“EYT gibi bir sorun çözüldü. Şimdi de Mecliste geçici işçiler sorunu var. Bu sorunu da tarihsel olarak ciddi bir adım atarak çözüyoruz. Biz bunları seçim için yapmıyoruz. ‘Bu konu seçime yetişir mi?’ diye soranlar var. Seçime yetişmesi gerekmiyor, zaten seçimi biz alırız. Bazı sorunlar seçimden sonra çözülecek. Çünkü önümüzde çözülmesi gereken çok sayıda dosya var. Taşeron işçiler sorunu var, başka sorunlar var. Onların hepsini adım adım çözeceğiz.

Çözmediğimiz hiçbir şey olmayacak. Çalışma hayatı huzurlu olursa, çalışma hayatında işçi, işveren, devlet arasındaki ilişkide emeğin hukukunu koruyan bir yaklaşım hakim olursa sorunlar çözülür. Bizim devletimiz sosyal bir devlettir. Çalışanlarını, emeklilerini, emekçilerini korumak Anayasal görevidir.”
EYTDER Genel Başkanı Esmeray, çözüme ulaştırılan EYT’nin yasalaştırılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. iha

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP