DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.151.127 2.435

Sivaslı kitapseverler eTwinning projesinde buluşuyor!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivaslı kitapseverler eTwinning projesinde buluşuyor!

Sivas da dahil olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinden ve okullarından katılım ile gerçekleştirilecek olan 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı “Geleceğin Kalemleri” adlı eTwinning projesi başladı.

Sivaslı kitapseverler eTwinning projesinde buluşuyor!

Proje gönül veren, Balıkesir Altıeylül Kurtdereli MTAL Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Emine İpek ve Karaman Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Esra Sezgin, projenin öncülüğünü üstlenen eğitimciler arasında yer alıyor.

Projede Türkiye’den Sivas Ulaş Çok Programlı Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Ayşegül Hardal, Balıkesir Altıeylül Kurtdereli MTAL Coğrafya Öğretmeni Ebru Özden, Afyonkarahisar Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi Almanca öretmeni Feray Nacak yer almaktadır.

“Geleceğin Kalemleri” eTwinning projesi ile öğrencilere okuduğunu anlayabilme, analiz edebilme, etkili düşünebilme becerilerini kazandırılması hedefleniyor.

Öğrencilerin Türkçeyi etkili, doğru ve güzel kullanarak kendini ifade edebilen bireyler olmaları istenirken, proje kapsamında kitap okuma zevki elde edecek öğrencilerden bunu sanatsal faaliyetlerle birleştirerek proje sonunda özgün, somut bir ürün elde etmeleri de hedefleniyor.

Projenin kurucuları toplantısının ardından ekip üyeleri ile ilk olarak tanışma ve proje etkinliklerinin planlanma toplantısı 03.04.2022 Pazar günü gerçekleştirildi.

Ardından öğrencilerle tanışma toplantısı yapıldı ve her hafta okunacak ve değerlendirilmesi yapılacak kitaplar ve buluşmalar gerçekleştirilecek ve bilgilerinden istifade edilecek yazarlar öğrencilere tanıtıldı.

“Geleceğin Kalemleri” eTwinning projesinde okul panoları düzenlendi ve logoların projemizin amacına uygun olmasına dikkat ederek öğrencilerin hazırladığı logo seçimi gerçekleştirildi.

Nisan ayı boyunca her hafta okunacak kitaplar sırası ile Ömer Sevinçgül-“Hayat Sevince Güzel”, Ali Fuad Başgil-“Gençlerle Başbaşa”, Kemal Sayar-“Beni Sessiz de Sevebilir misin?”, Gülnur Gündoğan-“Annemden Sonra” olarak açıklandı.

“Geleceğin Kalemleri Yazar Buluşması”nın ilki 11.04.2022 Pazartesi günü saat 21.00’de konuk yazar Ömer Sevinçgül ile gerçekleştirildi. Projeye gönül veren eğitimciler öğrencilerin sorularına samimi cevaplar veren değerli yazar Ömer Sevinçgül’e teşekkür etti.

“Geleceğin Kalemleri” eTwinning projesinin planlanan etkinlikleri hayata geçirmesiyle devam etmesi planlıyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP