hava Hafif Kar
DOLAR 19,0190 % % 0.06
EURO 20,3983 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.208,46 % % -0,10
ÇEYREK A. 1.975,83 % % -0,10
BITCOIN 541.145 % -0.548
SON DAKİKAGoogle News

Sivas Valisi Salih Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü

Son Güncelleme :

17 Ağustos 2020 - 10:53

Sivas Valisi Salih Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü

PTT’nin Sivas 4 Eylül Sanayi  Sitesindeki şubesi zarar ettiği gerekçesiyle kapatılmıştı. Karar, zaten pandemi sürecinde zor durumda olan esnafı sıkıntıya soktu. Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, durumu Sivas Valisi Salih Ayhan’a iletti. Vali Ayhan devreye girdi şube yeniden açıldı esnafa hizmete kaldığı yerden devam etmeye başladı.

Sivas Valisi Salih Ayhan Devreye Girdi Esnafın Yüzü Güldü

4 Eylül Sanayi Sitesi esnafı PTT şubesine yeniden kavuştu.

PTT İl Müdürlüğü  bir süre önce zarar  ettiği gerekçesiyle şubeyi kapatmıştı.

Pandemi sürecinde zor günler geçiren esnaf kapatma kararıyla bir kez daha sıkıntıya girdi.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, durumu Sivas Valisi Salih Ayhan’a iletti. Vali Ayhan’dan PTT şubesinin yeniden açılması için destek istedi.

Ziyarette şubenin 3 bin esnafın yanı sıra siteye gelen vatandaşlara da hizmet verdiğini anlatan Başkan Hakan Demirgil: “PTT’de sürekli işi olan esnaf bu şekilde mağdur edilemez. Zira esnaf , vergi, Bağ-Kur, Genel Sağlık Sigortası, su, elektrik, doğalgaz faturası, kargo gibi bütün işlemlerini bu şubeden yapıyordu. Çarşıda ödeyecek zamanları yok. Oto sanatkarları esnafları olarak üretim endeksli ekonomik sürecin sekteye uğramaması için pandemi döneminde acil postaneye ihtiyacımız var lütfen tekrar gereğinin yapılıp PTT şubesinin açılmasını istiyoruz.”dedi

Sivas Valisi Salih Ayhan esnafın talebiyle yakından ilgilendi şube yeniden açıldı ve esnafa hizmet vermeye başladı.

Sivas Tesviyeciler, Madeni ve Oto Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Hakan Demirgil, “Sayın valimiz sorunumuzla yakından ilgilendi. PTT  Başmüdürü Hükümdar Kavak’ı aradı. Sağ olsun o da genel müdürlükten gerekli onayı aldı ve esnafımız bir süredir ayrı kaldığı PTT 4 Eylül Sanayi şubesine kavuştu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.