SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Esnafın Kira Sorununa El Atan Biri Çıktı

Esnafın Kira Sorununa El Atan Biri Çıktı
Bu haber 02 Kasım 2016 - 14:59 'de eklendi

Sivas’ta aşırı yüksek dükkan kiraları nedeni ile esnaf mağdur durumda. Şehir merkezi ve yakınlarında aylık 82 bin lirayı bulan dükkan kira fiyatları yüzünden esnaflar kepenk kapatmaya başladı. Son yıllarda Sivas’ın en büyük problemleri arasında bulunan ve el atılmayan bu konu hakkında ise Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, önemli açıklamalarda bulundu.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, esnaf ve sanatkarın zor durumda olduğunu belirterek, kamu kurum ve kuruluşlarında kiracı olan esnaflara yardımcı olunması için girişimde bulunduklarını söyledi.

2016 yılında esnafın içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı zor durumda olduğunu ,15 Temmuz tarihinde yaşanan FETÖ Darbe Girişimi ve dünyanın içinde bulunduğu durumun esnafı da etkilediğini vurgulayan Köksal, kamuda kiracı olan esnafların kiralarının aşağı çekilmesi, artış yaşanmaması için devlet yetkililerden destek istedi.

Bu konuda girişimlerde bulunduklarını kaydeden Köksal, “Esnaflarımız bir ülkenin bel kemiği ve omurgasıdır. Kendi imkanlarıyla ayakta durmakta, istihdam sağlamakta ve ekonomiye katkı sağlamaktadır. Bu yıl içerisinde yaşananlar elbette esnaf ve sanatkarımızı da etkilemiştir. Esnaf ve sanatkârımızın bu durumunun göz önüne alınarak kamuda kiracı olan esnaflarımızın kiralarında artış yapılmamasını ve esnafımıza yardımcı olunmasını istiyoruz.

Bu konuda Başbakanımız Başbakanlığımıza, İçişleri Bakanlığımıza, Vakıflar Genel Müdürlüğümüze, Valilik, Belediye, İl Özel İdaresi ve Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze yazı yazarak esnafımızın mağduriyetini dile getirdik. Temennimiz, esnaf ve sanatkarımıza 2017 yılında kira konusunda yardımcı olunmalıdır” dedi.

Özel mülk sahiplerine de seslenen SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnafın sıkıntılı olduğunu dile getirerek 2017 yılında dükkan kiraların konusunda duyarlı olmalarını ve esnafı zor durumda bırakmamalarını istedi.

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER