Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Müjdesi! 200 Bin Liraya Çıkartıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Müjdesi! 200 Bin Liraya Çıkartıldı
13 Kişi Okuyor
30 Ekim 2017 - 14:56

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından Esnaf ve Sanatkarlara sağlanan düşük faizli kredilerde limitin 150 bin liradan 200 bin liraya çıkartılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Esnaf ve Sanatkarlara Kredi Müjdesi! 200 Bin Liraya Çıkartıldı

Demirgil, yaptığı yazılı açıklamada, yapılan son düzenleme ile finansman sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkarlara daha fazla kredi imkanı sağlamaya başladıklarını anımsatarak, “Kooperatifimizce daha önce esnaf ve sanatkarlarımıza 150 bin liraya kadar işletme kredisi kullandırabiliyorduk. Yapılan son düzenleme sonrasında işletme kredisinde limit 200 bin liraya yükseldi.” ifadelerini kullandı.

Mevcut işini büyütmek, yeni iş yeri açmak isteyen esnaf ve sanatkarların kooperatife müracaat ederek 200 bin liraya kadar kredi kullanabileceklerini aktaran Demirgil, “Bir yıllık ödemelerde kredi faizimiz yüzde 4 olarak uygulanırken, bir yılı aşan kredilerde yıllık faiz oranımız yüzde 5 olarak uygulanmaktadır. 200 bin liraya kadar kredi kullanan esnaf ve sanatkarlarımız aldıkları bu krediyi 5 yıla kadar ödeme imkanına kavuşmuş oluyorlar. Piyasa koşullarına ve bankalara oranla yüzde 100 daha avantajlı olan kooperatif kredilerimize esnaf ve sanatkarlarımızın talepleri her geçen gün daha da artmaktadır.” açıklamasında bulundu.  (AA)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 264
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558