DOLAR 31,0708 % 0.17
EURO 33,6790 % -0.05
STERLIN 39,4560 % 0.03
FRANG 35,2677 % 0.06
ALTIN 2.032,57 % 0,77
BITCOIN 1.630.200 0.369

Esas Yarış Kullukta Kalite İçin Olmalıdır!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Esas Yarış Kullukta Kalite İçin Olmalıdır!

Rabbinizin affına mazhar olmak ve Allah’a karşı sorumluluk bilinci duyanlar için hazırlanmış gökler ile yer kadar geniş bir cennete ulaşmak için birbirinizle yarışın!”

Ali İmran Sur, 3 /133 “O (muttakiler) ki bollukta da darlıkta da infak ederler; öfkelerini kontrol altında tutarlar ve insanların hatalarını bağışlarlar; zira Allah iyilik edenleri sever!”

Ali İmran Sur, 3/134 Bazen kendi kendimize şu soruyu sormamız gerekir.

“Fe-eyne teżhebûn/ Bu gidiş nereye?”

Esas Yarış Kullukta Kalite İçin Olmalıdır!

Tekvir Sur, 81/26 Hakîkat tüm berraklığıyla ortada dururken, son saat de an be an yaklaşırken, vahyin aydınlık yolunu terk edip de hangi görüş ve düşüncelere kapılıyor, nereye gidiyorsunuz? İnsan nasıl olurda hakikatten yüz çevirir, gerçeğe sırtını döner? Esas özgürlük Allah’a yaklaşmakla mümkünken, Allah’tan kaçıp kurtulmakta asla mümkün değilken insan kendi eliyle kendini tehlikeye nasıl atabilir?

“Fefirrû ila(A)llâh!”/ “Allah’a kaçınız”

Zariyat Sur, 51/50 Her türlü şirkten, şekavetten, şarlatanlıktan ve şeytaniyetten uzaklaşıp Allah’a doğru yönelme/sığınma/kaçma vakti gelmedi mi? Boş, anlamsız, lüzumsuz, sahte, batıl ve kötü olan her şeyden kaçıp, Allah’a sığınma vakti gelmedi mi? Nedir bu aymazlık? Nedir bu boşvermişlik? Nedir bu beyhude yaşamlar? Bir açgözlülük saplantısı içinde olan insanoğlu mal, mülk ve evladın çokluğuyla övünerek çokluk kuruntusu ve çoğaltma tutkusuyla oyalanmaktadır. Devir Allah için, Allah adına iş, oluş ve eylemler yapma devridir. Kurtuluşumuz Allah’lı, anlamlı, amaçlı ve ahlaklı bir yaşam ile mümkündür. Aklını, ruhunu, kalbini ve tüm benliğini Allah’ın boyası ile boyayarak süsleyen insandan daha zengin, daha mutlu, daha güçlü, daha zinde ve daha müreffeh kim olabilir ki? Sözü Milli şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un dizeleri ile nihayete erdirelim; “Allâh’a dayan sa’ye sarıl hikmete râm ol, Yol varsa budur bilmiyorum başka çıkar yol!”

Selam ve dua ile!…

Büyük Sivas Haber

 


YORUM YAP