DOLAR 32,2079 % 0.12
EURO 34,9997 % -0.01
STERLIN 41,0492 % 0.11
FRANG 35,3280 % 0.08
ALTIN 2.503,53 % 0,02
BITCOIN 69.966,27 -1.881

Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın’ı neden Külliye’ye çağırdı?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın’ı neden Külliye’ye çağırdı?

İçişleri Bakanı Yerlikaya’dan kirli kumpaslara karşı net mesaj: FETÖ taktikleriyle kurulan tuzakları yerle bir edeceğiz…

Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın’ı neden Külliye’ye çağırdı?

Ankara’da suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’a yönelik soruşturmada çarpıcı gelişmeler yaşanıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo olduğunu açıklamasının ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile bir araya gelerek bilgi aldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, soruşturmaya ilişkin kritik açıklamalarda bulunarak “Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli ‘oyun kurmaya’ çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada adı geçen ve görevden uzaklaştırılan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner ve Müdür Yardımcısı Şevket Demircan evlerinde arama yapıldı.

MHP LİDERİ BAHÇELİ: BOYUN EĞERSEK BOYUMUZ DEVRİLSİN

Yaşanan bu gelişme sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada bu durumun birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo olduğunu belirterek, “17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin” dedi.

KÜLLİYE’DE KRİTİK GÖRÜŞME

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin bu sözlerinin ardından Başkan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve MİT Başkanı İbrahim Kalın ile bir araya geldiği ve konuya ilişkin önemli adımların atılacağı iddia edildi.

Devlet içinde derin yapılanma deşifre oldu: Şimdi hesap zamanı

Türkiye yine devlet içerisinde yuvalanan bir yapılanmanın tehdidiyle karşı karşıya kaldı ancak gerekli hamlelerle girişim çökertildi.

Ankara’da gece yarısı oldukça hareketli geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece yarısı MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile çok kritik bir toplantı yaptı.

Türkiye, bu toplantının ardından açıklanacak kararları bekliyor.

Peki bugüne nasıl gelindi, neler oldu?

Madde madde, olanı biteni anlama kılavuzu

Her şey 7 Eylül 2023’te Ayhan Bora Kaplan’ın havalimanında gözaltına alınmasıyla birlikte başladı.

Uzun süredir emniyetin takip ettiği Ayhan Bora Kaplan, Serdar Sertçelik’in vurulmasıyla ilgili açılan dosya üzerinden gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü içinde yuvalanan bir grup, bu dosyayı hükümete yönelik bir operasyonda kullanmak istedi.

Gerçekler, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında M7 kod adıyla gizli tanıklık yapan Serdar Sertçelik’in yurt dışına çıkmasıyla başladı.

Serdar Sertçelik, yurt dışına çıktıktan sonra yaptığı açıklamayla kumpası deşifre etti.

Serdar Sertçelik, “Hasan Doğan, Bekir Bozdağ, Abdülhamit Gül, Mücahit Aslan, Fahrettin Koca, Süleyman Soylu” gibi isimleri ifadesinde geçirmesi için Ankara Emniyeti’ndeki üst düzey isimlerden baskı gördüğünü anlattı.

Ardından yapılan görüşmelerin ses kayıtları ortaya çıktı.

Bu ses kayıtlarında Ankara Emniyeti’ndeki bazı isimlerin “Temiz Eller Operasyonu” yapmak istediğini söylüyor.

Gerçeklerin ortaya çıkmasından sonra Ankara Emniyeti’nde 3 polis müdürü açığa alındı. Ardından başlayan soruşturmada 3 polis müdürü de gözaltına alındı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir kumpas kurulduğunu ve bu olayın üzerine gidilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gece yarısı MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile kritik bir toplantı yaptı.

Şimdiye kadar yaşananlar böyle gelişti.

3 polis müdürü sorgulandı.

Bu polis müdürlerinin kimlerden emir alarak bu girişime kalkıştığı henüz ortaya çıkarılmadı.

Bundan sonra neler olacağını tüm Türkiye merakla bekliyor.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP