DOLAR 27,3669 % 1.71
EURO 29,0543 % 2.06
STERLIN 33,5668 % 1.1
FRANG 29,8954 % 2.34
ALTIN 1.641,58 % 1,25
BITCOIN 748.017 3.398

Yüksel Demirgil’den AK Parti İlçe Başkanı Eminoğlu’na Ziyaret

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yüksel Demirgil’den AK Parti İlçe Başkanı Eminoğlu’na Ziyaret

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yüksel Demirgil’den, AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı’na seçilen Tarık Eminoğlu’na ziyaret de bulundu.

Eminoğlu’na Ziyaret

Sivas Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyarette başkan Eminoğlu’na yeni görevinde başarılar dileyen Demirgil, kooperatif olarak her zaman siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile diyalog içerisinde olduklarını belirtti.

Kooperatif ve bölge birliği aracılığı ile Sivas ve ilçelerinde esnaf ve sanatkarlara düşük faizli krediler ile destek olduklarını aktaran Demirgil, şunları kaydetti:

“Piyasa koşullarına ve bankalara göre yüzde 100 avantajlı olan kooperatif kredilerine esnaf ve sanatkarlarımızın talepleri her geçen gün daha da artıyor. İşini büyütmek isteyen, yeni iş kuran ve finansman sıkıntısı yaşayan tüm esnaf ve sanatkarlarımıza kredi desteğimiz sürüyor. Hükümetimizin verdiği destekler ile her yıl esnaf ve sanatkarlarımıza kullandırdığımız kredi miktarlarımız artarak devam ediyor. Bir yıllık kredilerimizde yıllık faizimiz yüzde 4 olarak uygulanırken, bir yılı aşan kredilerde yıllık faiz miktarımız yüzde 5 olarak uygulanmakta. Bu oranlarla kredi kullandıran başka bir kurum ya da kuruluş bulunmamakta. Bu nedenle esnaf ve sanatkarlarımızın düşük faizli kredilere talepleri oldukça iyi durumda. Sivas’ta esnaf ve sanatkarlarımıza 150 bin liraya kadar kredi imkanı sağlıyoruz.”

Sivas’ın gelişmesi ve kalkınması için tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerle fikir alışverişinde bulunduklarını ifade eden Demirgil, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Tarık Eminoğlu ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Eminoğlu ise ziyaretten dolayı Başkan Yüksel Demirgil’e teşekkür etti.

Sivas‘ın AK Parti hükümeti döneminde yatırımlardan büyük bir pay aldığını ifade eden Eminoğlu, “Sivas kamu yatırımları ve özel sektör yatırımlarında atılım içerisine girdi. 2017 yılında olduğu gibi 2018 yılında da yatırımlardan aslan payını alarak Sivas’ın bir adım daha önde olması için tüm mesaimizi arkadaşlarımızla birlikte vereceğiz.” ifadelerini kullandı. (AA)


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.